Ulepszony mikroskop sił atomowych 9500 Keysight Technologies

msa9500

Firma Keysight Technologies poinformowała o dodaniu kilku nowych, istotnych możliwości pomiarowych do mikroskopu sił atomowych 9500 o ultra-szybkim skanowaniu. Należą do nich mapowanie ilościowe właściwości nanomechanicznych, aplikacje elektrochemiczne i techniki SECM (scanning electrochemical microscopy). Model Keysight 9500 jest dobrze znany w sektorze naukowym i przemysłowym z łatwości obsługi, dużej szybkości skanowania do 2 s/frame i wszechstronnej kontroli parametrów środowiskowych.

NanoNavigator, pakiet oprogramowania z graficznym interfejsem użytkownika opracowany przez firmę Keysight i dostępny w modelu 9500 sprawia, że system jest łatwy w obsłudze dla użytkowników AFM na wszystkich poziomach zaawansowania. Najnowsza wersja NanoNavigatora udostępnia nowy tryb obrazowania Quick Sense, umożliwiający mapowanie ilościowe właściwości nanomechanicznych na wielu typach próbek. Quick Sense pozwala użytkownikom łatwo i szybko ustawić amplitudę i częstotliwość modulacji, wyznaczyć krzywe siła-odległość oraz mierzyć przyczepność i sztywność. Wszystkie te dane są zbierane, podczas gdy 9500 AFM równocześnie obrazuje topografię próbki, czego wynikiem jest możliwość precyzyjnej charakteryzacji lokalnych właściwości mechanicznych w nanoskali.

Co więcej, w aplikacjach elektrochemicznych nowa wersja NanoNavigatora zapewnia kontrolę potencjałów i woltamperometrii cyklicznej, dając badaczom użyteczne uzupełnienie wszechstronnych możliwości obrazowania systemu 9500. Oprócz zastosowań elektrochemicznych, te możliwości kontroli parametrów środowiskowych (gazów, płynów, powietrza) i temperatury ułatwiają realizowanie zaawansowanych aplikacji związanych z badaniami materiałowymi, badaniami biologicznymi, badaniami polimerów i charakteryzacją elektryczną.

Najnowsza wersja NanoNavigatora wspiera również opracowaną przez Keysight technikę sondy skanującej AFM-SECM służącej do badania reaktywności powierzchniowej, a także do badania procesów zachodzących między ciałem stałym i cieczą oraz między cieczami. Badanie reakcji redoks i ich kinetyki wraz ze związkami aktywnymi mają fundamentalne znaczenie w najnowszych obszarach badań począwszy od analizy procesów sygnalizacji biochemicznej (np. w żywych komórkach i tkankach) po zagadnienia nauk materiałowych związane z technologią ogniw paliwowych, katalizą, czujnikami czy chemią środowiska.

Więcej informacji dotyczących mikroskopu sił atomowych 9500 o ultra-szybkim skanowaniu można znaleźć pod adresem www.keysight.com/find/9500.

Dystrybutorem produktów Keysight Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

 

O autorze