Zestaw do nauki IoT dla Raspberry Pi dostępny w Farnell element14

600_pikits-august2016-011

Firma element14 rozpoczęła dostawy pierwszego zestawu do nauki Internetu Przedmiotów opracowanego we współpracy z IBM. Zestaw stanowi kompletne rozwiązanie przeznaczone do nauki skierowane do konstruktorów, projektantów sprzętu i oprogramowania oraz studentów. Mogą oni rozpocząć naukę projektowania w świecie Internetu Przedmiotów, korzystając z kursu IBM Coursera o nazwie „A Developer’s Guide to Internet of Things (IoT)”.

Zestaw do nauki IoT jest oparty na platformie Raspberry Pi3 z rozszerzeniem Raspberry Pi Sense HAT. Platforma ta stała się bardzo popularna wśród majsterkowiczów i wspomaga rozwój innowacji przeznaczonych dla Internetu Przedmiotów. Zestaw umożliwia łatwe rozpoczęcie projektowania dla Internetu Przedmiotów. Wraz kompletnym kursem IBM daje on projektantom następujące możliwości:

  • Naukę umiejętności potrzebnych do projektowania IoT
  • Tworzenie innowacyjnych projektów
  • Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do zastosowań komercyjnych

Bret Greenstein, wiceprezes IBM odpowiedzialny za platformę IoT Watson, skomentował: „Bardzo wielu inżynierów i innowatorów rozpoczyna przygodę z Internetem Przedmiotów na platformie Raspberry Pi. Z tego powodu IBM postanowił zaangażować się w rozwój ekosystemu Pi, podejmując współpracę z element14 – licencjonowanym producentem Raspberry Pi.”

Zestaw startowy element14 IoT Learner jest dostępny w ofercie Farnell element14 w Europie oraz Newark element14 na terenie Ameryki Północnej i element14 w Azji.

Możliwe jest rozpoczęcie kursu „A Developer’s Guide to IoT” opracowanego przez IBM i Coursera i zapoznanie się z nim przed nabyciem zestawu. Zestaw zawiera również 90-dniową wersję demonstracyjną Bluemix, chmurowej platformy projektowej. Z kolei ona daje dostęp do platformy IoT IBM Watson i innych usług.

Więcej informacji o zestawie IoT Learner Kit można uzyskać na portalu element14 community i w dziale element14 design center.

O autorze