[KONKURS] „Pi Chef” – kuchenno-projektancki konkurs Raspberry Pi i element14

Raspberry Pi, we współpracy z element14.com, największą na Świecie społecznością elektroników-projektantów, przygotowała konkurs „Pi Chef” – nowe wyzwanie dla projektantów i inżynierów. Będzie to największe wyzwanie projektowe roku, organizowane przez element14. Piętnastu sponsorowanych przez firmę uczestników będzie wykorzystywać swoją kreatywność i Raspberry Pi, jako główny element usprawniający wybrany proces kulinarny. Projekty powinny pokazywać, jak Raspberry Pi może być wykorzystane do uczynienia świata kuchni bardziej zaawansowanym, czy to poprzez poprawienie bezpieczeństwa w kuchni, zwiększenie wydajności przygotowywania jedzenia, czy też opracowanie nowych sposobów przygotowywania potraw. Przykładowymi pomysłami, jakie można byłoby zgłosić mogłyby być: inteligentna waga kuchenna, pojemnik do dojrzewania owoców i warzyw, lub nawet system IoT dostarczający piwo z lodówki na kanapę.

Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media w element14, powiedziała: „Jak dotąd prosiliśmy naszą społeczność o stworzenie różnorodnych projektów z Raspberry Pi, począwszy od urządzeń IoT dla domu, a kończąc na gadżetach inspirowanych przez science-fiction. Tym razem koncentrujemy się na jedzeniu. Od zawsze było ono istotnym elementem kultury, ale rosnąca dostępność składników i nowoczesnych technologii sprawiły, że jedzenie i gotowanie stały się czymś bardziej zaawansowanym. Na rynku pojawiły się liczne startupy, oferujące rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i jakość wrażeń kulinarnych. Począwszy od kucharzy wyróżnionych gwiazdkami Michelina, a kończąc na domowych wirtuozach kuchni, wszyscy nieustannie szukają nowych urządzeń i narzędzi, które powiększą ich możliwości w kuchni.”

Społeczność element14 będzie przyjmować zgłoszenia do konkursu „Pi Chef” do 1 grudnia 2017 r. Piętnastu oficjalnie wybranych uczestników zostanie ogłoszonych 15 grudnia. Otrzymają oni zestaw, na który składa się Raspberry Pi 3 Model B, moduł 8-megapikselowej kamery Raspberry Pi Camera, moduł Raspberry Pi Sense HAT, płytkę NXP Explore NFC Expansion Board, moduł 2,4-calowego wyświetlacza z panelem dotykowym Touch Screen HAT oraz moduł Piface Digital 2. Każdy z 15 uczestników będzie co tydzień informował o swoich postępach poprzez publikację postów na blogu, zdjęć oraz nagrań wideo w serwisie społeczności element14.

Uczestnicy będą mieli czas do 2 marca 2018 r. na zaprezentowanie gotowych projektów. Zostaną one ocenione pod względem oryginalności, innowacyjności i wykorzystanej wiedzy technologicznej. Jury będzie się składać z ekspertów Raspberry Pi i społeczności element14. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w marcu 2018 r.

Główną nagrodą jest ekspres do kawy Brevill Barista Espresso Machine oraz karta podarunkowa od Farnell element14 o wartości 1500USD. Drugą nagrodą jest maszyna do wytwarzania lodów Whynter Ice-Cream Maker oraz karta podarunkowa o wartości 750 USD. Uczestnik, który zajmie trzecie miejsce, otrzyma ekspres do herbaty Breville Tea Maker oraz kartę podarunkową o wartości 500 USD. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą swój projekt, wykorzystają Raspberry Pi i opublikują przynajmniej 10 aktualności w strefie Pi Chef w ramach społeczności element14, a także spełnią wymagania regulaminu, otrzymają zestaw upominkowy Tenma.

Aby dowiedzieć się więcej na temat konkursu „Pi Chef”, należy wejść na stronę www.element14.com/PiChef lub zacząć śledzić tag #pichef na Twitterze.

O autorze