Bluetooth Unleashed – wyzwanie projektowe społeczności element14

Społeczność inżynierów element14.com organizuje nowe wyzwanie projektowe pod nazwą „Bluetooth Unleashed”. Ma ono zachęcić projektantów i inżynierów do zaprezentowania możliwości płynących z wykorzystania technologii Bluetooth, poprzez zbudowanie prototypu w oparciu o wybrane produkty. Inicjatywa ma również na celu podkreślenie roli, jaką Farnell element14 odgrywa w napędzaniu innowacji i w pomocy twórcom w wykorzystywaniu technologii do zmieniania Świata na lepsze.

W ramach nowego wyzwania, społeczność element14 prosi uczestników o zgłoszenie pomysłów na projekty, w których zostanie wykorzystany potencjał Bluetootha, by zainspirować kreatywność i wyobraźnię. Projekty mogą dotyczyć czegokolwiek, począwszy od urządzeń śledzących zwierzęta domowe, a kończąc na grach wieloosobowych i automatyce budynkowej.

Projektanci mogą zgłosić się do udziału w wyzwaniu „Bluetooth Unleashed” już od dziś, aż do 21 marca. Natomiast 27 marca zostanie wybranych nie więcej niż 20 uczestników, którzy zostaną poproszeni o wykonanie zaproponowanych przez siebie projektów, z wykorzystaniem wybranych produktów, a w tym płytki „Hero” i bonu na 150 USD, do wydania w Farnell element14. Będą oni mieli 11 tygodni na przygotowanie projektów i opublikowanie 10 wpisów na blogu, w ramach których podzielą się swoimi postępami ze społecznością element14. Zgłoszenia będą oceniane przez zespół ekspertów z firm Franell element14, Avnet i ze społeczności element14. Pod uwagę będą brane: oryginalność, innowacyjność i stopień zaawansowania technologicznego.

Nagrodami dla zwycięzców wyzwania „Bluetooth Unleashed” będą bony o wartości 2000 USD za pierwsze miejsce, 1500 USD za drugie miejsce i 1000 USD za trzecie miejsce, pozwalające na zakup produktów w Newark element14 w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie oraz element14 w krajach Azji i Pacyfiku. Wszyscy, którzy pomyślnie ukończą wyzwanie otrzymają specjalne zestawy upominkowe, wewnątrz których znajdą się: minikomputer Pocket Beagle Bone, odsysacz oparów Tenma Fume Extractor, stacja lutownicza Tenma oraz plecak i naklejka społeczności element14.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwania „Bluetooth Unleashed” należy odwiedzić stronę www.element14.com/bluetoothunleashed.

O autorze