Nowe oscyloskopy Teledyne LeCroy WaveSurfer 3000z

Firma Teledyne LeCroy przedstawiła oscyloskopy z serii WaveSurfer 3000z, które rozszerzają dotychczasową ofertę WaveSurfer 3000 o modele z węższym i szerszym pasmem. Są one przeznaczone do testowania układów mocy. Ponadto nowe modele oferują większą wydajność obliczeniową i pamięć.

Wszystkie modele z serii WaveSurfer 3000z są wyposażone w duży pojemnościowy ekran dotykowy 10,1”. Oferują rozbudowany zestaw narzędzi do debugowania i analizy, możliwość obsługi wielu przyrządów oraz sond, a także obsługę aktualizacji i rozszerzeń. Seria WaveSurfer 3000z obejmuje 5 modeli o pasmach od 100 MHz do 1 GHz i szybkości próbkowania do 4 GS/s.

Seria WaveSurfer 3000z wprowadza model o paśmie 100 MHz, który oferuje rozbudowane funkcje serii WaveSurfer 3000 w przystępnym cenowo przyrządzie, dysponując wszystkimi możliwościami modelu 1 GHz. Wersja 100 MHz jest przeznaczona do ogólnego debugowania i testów, natomiast wersja 1 GHz jest przeznaczona do bardziej wymagających zadań, takich jak analiza szybkich magistral szeregowych i sygnałów RF.

Przyrząd WaveSurfer 3000z zawiera zupełnie nowy procesor CPU, udoskonaloną magistralę służącą do komunikacji w obrębie systemu, a także pamięć akwizycji mieszczącą 20 milionów próbek – dwukrotnie więcej, niż w modelach WaveSurfer 3000. Pozwala to uzyskać szybszą i wygodniejszą pracę z oscyloskopem. Ponadto pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1 cala z interfejsem użytkownika MAUI opracowanym przez Teledyne LeCroy pozwala na dokładniejszą obserwację przebiegów i lepszy wzgląd w anomalie występujące w sygnałach.

Dla modeli WaveSurfer 3000z dostępny jest pakiet oprogramowania Power Analysis. Pozwala on na szczegółową analizę linii zasilania, pętli kontroli, a także poboru mocy systemu i poszczególnych urządzeń. Szybkość odświeżania WaveSurfer 3000z wynosząca 130.000 przebiegów na sekundę pozwala szybko zidentyfikować anomalie występujące podczas analizy mocy.

Możliwości pakietu oprogramowania Power Analysis zwiększa dostępny w WaveSurfer 3000z zaawansowany interfejs dla aktywnych sond. Należą do nich wysokonapięciowa sonda Teledyne LeCroy HVFO103 z izolacją światłowodową, sonda RP4030 dla szyn zasilania, sonda napięciowa CP03xA oraz wysokonapięciowe sondy różnicowe HVD3000/3000A. Razem z pakietem oprogramowania i wyspecjalizowanymi sondami, przyrząd WaveSurfer 3000x zapewnia kompletną funkcjonalność potrzebną do debugowania i weryfikacji układów mocy oraz zasilania.

Dzięki funkcjom analizy, takim jak tryb historii pozwalający na odtwarzanie przebiegów, rozbudowanym możliwościom wyzwalania i zaawansowanej funkcji wyszukiwania WaveScan, przyrząd WaveSurfer 3000z pozwala szybko i skutecznie wykrywać i wyodrębniać anomalie sygnałów. Dysponuje on ponadto zestawem 20 funkcji matematycznych do szybkiej analizy przebiegów oraz umożliwia automatyczny pomiar 24 parametrów. Widok siatki ułatwia obserwację wykresów matematycznych, a statystyki, histogramy i wykresy trendów pozwalają dostrzec szczegóły badanych przebiegów. korzystając z funkcji LabNotebook można zapisać i wczytać ustawienia oscyloskopu oraz przebiegi za pomocą jednego przycisku. Funkcja ta stanowi również praktyczne narzędzie pozwalające dokumentować wyniki pomiarów.

Poza rozbudowanym zestawem funkcji dostępnym w poprzednich modelach, WaveSurfer 3000z zawiera przeglądarkę internetową opartą na specyfikacji LXI, która umożliwia zdalną konfigurację i obsługę przyrządu. W przypadku odłączenia zasilania AC nowa funkcja power on AC line przywraca zasilanie od razu po podłączeniu przewodu. Bogata oferta opcjonalnych pakietów do wyzwalania i dekodowania magistral szeregowych została rozszerzona o pakiet AudioBus, który pozwala na analizę sygnałów cyfrowego standardu Audio Bus w wariantach I2S, LJ, RJ oraz TDM.

Przyrząd WaveSurfer 3000z jest nie tylko oscyloskopem o dużych możliwościach, ale też urządzeniem łączącym 5 funkcji w jednym. Rozszerzenie generatora funkcyjnego pozwala wykorzystać zestaw standardowych przebiegów o częstotliwości do 25 MHz, natomiast rozszerzenie analizatora logicznego oferuje 16 kanałów cyfrowych do analizy systemów mieszanych. Rozszerzenie woltomierza cyfrowego pozwala na pomiar napięcia z dokładnością 4 cyfr znaczących i częstotliwości z dokładnością do 5 cyfr na dowolnym kanale. Natomiast rozszerzenie analizatora protokołów oferuje możliwości wyzwalania i dekodowania sygnałów na magistralach szeregowych, przedstawiając wyniki w postaci kolorowych przebiegów i interaktywnych tabel.

 

O autorze