Zestaw ewaluacyjny firmy STMicroelectronics dla mikrokontrolerów STM32F3 (STM32373C-EVAL)

 

 

 

 

Wprowadzone kilka tygodni temu do produkcji mikrokontrolery STM32F3 (przypominamy: z rdzeniem Cortex-M4F) powoli zdobywają rynek, w czym bardzo pomaga dostępność różnorodnych zestawów sprzętowych, zarówno ultra tanich – jak opisany w jednym z wcześniejszych artykułów STM32F3Discovery, jak i doskonale wyposażonych – jak prezentowany teraz STM32373C-EVAL.

Zestaw STM32373C-EVAL jest prawdziwym kombajnem ewaluacyjnym, pozwalającym konstruktorom nie tylko poznać podstawowe możliwości i wyposażenie mikrokontrolerów STM32F3, ale także wgłębić się w tajniki jego zaawansowanych bloków peryferyjnych.

Czytelników zainteresowanych poznaniem możliwości taniego zestawu ewaluacyjnego STM32F3Discovery zachęcamy do przeczytania artykułu.

Zestaw wyposażono w mikrokontroler STM32F373VCT6 z 256 kB Flash i 32 kB SRAM, będący zaawansowanym reprezentantem rodziny STM32F3. Rdzeń tego mikrokontrolera może być taktowany z maksymalną częstotliwością 72 MHz, a jego wyposażenie odpowiada współczesnym standardom (czyli: wszystkiego ile dusza zapragnie), dodatkowo wyposażono go w 16-bitowe przetworniki A/C sigma-delta oraz sprzętowe interfejsy do obsługi klawiatur i nastawników bezstykowych. Zastosowano je na 24 liniach GPIO.

 

 

Rodzinę mikrokontrolerów STM32F3 przedstawiliśmy w artykule.

 

Rys. 1. Schemat blokowy zestawu STM32373C-EVAL

Rys. 1. Schemat blokowy zestawu STM32373C-EVAL

 

 

Wyposażenie zestawu STM32373C-EVAL jest niezwykle bogate, co ilustruje schemat blokowy pokazany na rysunku 1. W skład zestawu wchodzą m.in.:

  • kompletny tor cyfrowego audio z mikrofonem i wzmacniaczem mocy,
  • trzy układy z interfejsami I2C: cyfrowy czujnik temperatury, pamięć EEPROM oraz – na dodatkowym module – pamięć EEPROM typu M24M01 z oferty STMicroelectronics z dodatkowym interfejsem komunikacyjnym RF (na pasmo RFID – fotografia 2),

Do pobrania

O autorze