Zestaw ewaluacyjny firmy STMicroelectronics dla mikrokontrolerów STM32F3 (STM32373C-EVAL)
Fot. 2. Zestaw STM32373C-EVAL jest standardowo wyposażony w moduł z pamięcią EEPROM M24M01 z wbudowanymi dwoma interfejsami komunikacyjnymi: I2C i RF (pracujący w paśmie RFID)
- kolorowy wyświetlacz TFT z interfejsem SPI, o wymiarach matrycy 240×320 pikseli z 4-przewodowym touch-panelem,
- asynchroniczne interfejsy komunikacyjne IrDA, uniwersalny optyczny interfejs IR, RS232, CAN 2.0 A/B, USB-FS oraz dwa złącza (sink i source) interfejsu HDMI DDC/CEC,
- użytkownik może wykorzystać w swojej aplikacji 4 różnokolorowe LED-y, joystick, a także jeden przycisk dołączony do uniwersalnej linii GPIO, przycisk zerujący oraz przycisk dołączony do linii tamper mikrokontrolera,
- karta microSD pracująca a trybie SPI (w zestawie jest dostarczana karta o pojemności 2 GB),
- analogowy czujnik temperatury Pt100 dołączony do wejścia 16-bitowego przetwornika A/C sigma-delta,
- złocone styki sensora ECG, który umożliwia rejestrowanie (via przetwornik sigma-delta) pulsu osoby przykładającej palce do styków i na podstawie zarejestrowanych obliczeń program sterujący oblicza tętno,
- użytkownik może w swoich aplikacjach używać także następujące elementy peryferyjne: mostkowy czujnik ciśnienia, suwakowy nastawnik pojemnościowy, fotorezystor, potencjometr spełniający rolę nastawnika analogowego.
Podobnie jak w innych zestawach oferowanych przez STMicroelectronics, także prezentowany STM32373C-EVAL wyposażono w programator-debugger ST-Link/V2, który jest obsługiwany przez wszystkie popularne pakiety programistyczne.
Ewaluację możliwości mikrokontrolerów STM32F3 ułatwia regulowane napięcie zasilania, które użytkownik może ustawić w zakresie 2-3,6 VDC, a próg o wartości 2,4 VDC jest sygnalizowany za pomocą jednej z dwóch dodatkowych LED zamontowanych na płytce.
Dodatkowe informacje i materiały (w tym programy demonstracyjne) są dostępne na stronie. |
Producent przygotował dla prezentowanego zestawu pakiet przykładowych aplikacji, które umożliwiają wygodne przetestowanie działania poszczególnych elementów peryferyjnych. W wersji 1.0.0 nie są obsługiwane niektóre elementy peryferyjne wbudowane w płytkę (jak np. touch-slider), ale dostępne przykłady doskonale ilustrują możliwości mikrokontrolerów STM32F3, dając jednocześnie programistom możliwość poznania sposobów obsługi wbudowanych w nie zaawansowanych bloków peryferyjnych. Wybrane przykłady aplikacji demonstracyjnych zaimplementowanych w zestawie pokazano na filmie.