LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Nowe przemysłowe czujniki ruchu Honeywell

Firma Honeywell wprowadziła do swojej oferty nowe czujniki ruchu o sześciu stopniach swobody, nazwane 6DF-1Nx-C2-HWL.

Firma Honeywell wprowadziła do swojej oferty nowe czujniki ruchu o sześciu stopniach swobody, nazwane 6DF-1Nx-C2-HWL. Wykrywają one ruch postępowy w trzech wymiarach oraz dodatkowo ruch wokół trzech wzajemnie prostopadłych osi, spełniając przy tym wymagania stawiane urządzeniom pracującym w trudnych warunkach przemysłowych.

Czujniki wykorzystują układy MEMS, a dane z pomiarów przekazują poprzez standardowy interfejs przemysłowy CAN SAEJ1939. Dostępne są w dwóch modelach, różniących się zakresem pomiarowym i rozdzielczością pomiaru. Jeden wyposażony jest w akcelerometry 2g i oznaczony symbolem 6DF-1N2-C2-HWL, a drugi – 6g i oznaczony 6DF-1N6-C2-HWL. Model pierwszy jest nieco dokładniejszy, ale też mniej odporny na wstrząsy, przez co nadaje się lepiej do pracy w spokojniejszych warunkach i w bardziej wyrafinowanych systemach. Model drugi z kolei jest odporniejszy i może pracować w trudnym otoczeniu.

Czujniki zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie ze standardami Six Sigma, zapewniającymi pracę zgodnie ze specyfikacją w każdych warunkach. Dużą trwałość zapewnia aluminiowa obudowa i odporność na korozję oraz substancje chemiczne takie jak: olej napędowy, olej hydrauliczny, płyn hamulcowy, glikol etylenowy, mocznik, wapno w płynie, nawozy NPK, woda amoniakalna i odtłuszczacze zasadowe. Niezależność od warunków atmosferycznych gwarantuje stopień ochrony IP67 i IP69k.

Dużą zaletą nowych czujników Honeywell jest zakres akceptowanych napięć zasilania, wynoszący od 7 do 32 V. Pozwala on wyeliminować przetwornice, a także dopasować jeden model czujnika do szerokiej gamy produktów końcowych. Czujniki są też zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją.

Sensory tego typu dobrze sprawdzą się w zastosowaniach transportowych. Są wyposażone w standardowe złącza Deutsch, wykorzystywane często w tej gałęzi przemysłu i spełniają normy EMC, EMI i ESD. Mogą pracować w temperaturach od –40 do +85oC, a każdy wewnętrzny detektor obrotu jest wyposażony w czujnik temperatury, którego wskazania są podawane wraz z wynikami pomiaru parametrów ruchu, pozwalając na kompensację. Wszystkie czujniki 6DF-1Nx-C2-HWL są fabrycznie kalibrowane na płaskiej powierzchni i wg zapewnień producenta cechują się długookresową stabilnością, także przy pracy w skrajnych temperaturach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy Honeywell.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.