Nowe przełączniki ciśnieniowe Honeywell

Firma Honeywell rozszerzyła swoją ofertę o nową serię elektromechanicznych przełączników ciśnieniowych nazwaną High Pressure Premium (w skrócie HPS Series) przeznaczoną do zastosowań przemysłowych. Przełączniki te są dostępne w wielu modelach i wariantach.

Medium (gaz lub ciecz) ma kontakt z czujnikiem przez specjalny port wyposażony w tłok. Przy pojawieniu się wartości ciśnienia przekraczającej próg następuje zwarcie lub rozwarcie styków. W serii HPS znaleźć można modele przełączające się przy wzroście lub spadku ciśnienia, a także modele z histerezą.

Punkt przełączania może wynosić od 10 do 310 barów, ale warto wspomnieć, że przełączniki są odporne na ciśnienia dużo wyższe: 689 barów ciągłego obciążenia i do 1379 barów skokowych zmian, co zmniejsza liczbę usterek i czyni przełączniki HPS bardziej uniwersalnymi. Dokładność ustalenia punktu przełączania wynosi do +/- 2%. Jeśli chodzi o zakres przełączanych prądów, to wynosi on od 5 mA do 5 A.

Przełączniki HPS cechują się czasem pracy do 2 milionów cykli. Stopień ochrony IP67 gwarantuje możliwość użycia ich w trudnych warunkach i pełną szczelność. HPS są przystosowane do współpracy z różnymi cieczami i gazami, w tym z: płynami hydraulicznymi opartymi na ropie naftowej (olej silnikowy, benzyna, olej napędowy), sprężonym powietrzem, wodą, płynami hamulcowymi opartymi na olejach mineralnych i innymi. Dostępne są w wielu wariantach portów ciśnieniowych i interfejsów elektrycznych. Mogą działać w temperaturach od -40 do 12oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze