Narzędzia dla programistów platform Tibbo

Firma Tibbo ułatwia życie projektantom udostępniając bibliotekę służącą do komunikacji z serwerem AggreGate oraz zestaw graficznych konfiguratorów parametrów dla różnych bibliotek.

Biblioteka AGG Library implementuje interfejs do serwera AggreGate i pozwala zrealizować dwa z sześciu dostępnych sposobów komunikacji urządzeń Tibbo BASIC z tym serwerem. Wykorzystuje przy tym protokół ACP (AggreGate Communication Protocol), który jest dosyć złożony. Biblioteka pozwala jednak obejść jego skomplikowanie dzięki prostemu konfiguratorowi. Dla AGG Library dostępna jest też instrukcja krok po kroku oraz przykładowy kod.

Jeśli chodzi o wspomniane konfiguratory, to firma Tibbo przygotowała zestaw graficznych interfejsów do modyfikacji zawartości plików konfiguracyjnych, które do tej pory trzeba było edytować ręcznie. Zostały one zrealizowane w językach HTML i JavaScript i są bardzo proste, ale mogą też bardzo ułatwić życie, gdyż pliki konfiguracyjne są czasem rozbudowane i mało czytelne. Porównanie pliku konfiguracyjnego z graficznym interfejsem do jego edycji przedstawia rysunek. Konfiguratory dostępne są w najnowszych wersjach platform projektowych Tibbo, które można pobrać ze strony producenta.

Szczegółowe informacje o bibliotece AggreGate i konfiguratorach można znaleźć w dokumentacji online: AggreGate oraz Configurators.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze