Seminaria firmy Contrans TI – Podzespoły elektroniczne dla automatyki

Podzespoły elektroniczne dla automatyki

Contrans TI zaprasza na seminaria poświęcone nowościom w ofercie firmy. Będą one jednym z wydarzeń towarzyszących warszawskim Targom Automaticon 2013. Referenci skupią się na najnowszych rozwiązaniach z dziedziny komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu oraz  nanokrystalicznych materiałach magnetycznych i aplikacjach przetwarzania energii.

Blok seminariów rozpocznie się 21 marca o godz. 12.00 w sali A.

12.00-13.45 Systemy komunikacji bezprzewodowej: Low Power RF, BT, WiFi, 6LowPAN, WMBus – Mariusz Kaczor, Krzysztof Kardach – CONTRANS TI

Popularność komunikacji bezprzewodowej stale rośnie. Również w automatyce, gdzie bezprzewodowa komunikacja z czujnikami w paśmie ISM znakomicie upraszcza budowę systemu. Przyczynia się do tego bogactwo standardów i stosowanie sprawdzonych technologii o rosnącej niezawodności.

Seminarium będzie przeglądem tradycyjnych i nowoopracowanych standardów i protokołów komunikacyjnych do zastosowań w przemyśle, medycynie i automatyce budynków: od WMBUS, przez WiFi i 6LowPAN do użytkowanych w telefonach komórkowych NFC i Bluetooth Low Energy. Omówione zostaną podzespoły półprzewodnikowe produkowane przez Texas Instruments, oprogramowanie narzędziowe, stosy oprogramowania oraz gotowe moduły komunikacyjne oferowane przez współpracujących z TI producentów: LS Research, Murata, Panasonic.

14.00-14.45 Nanokrystaliczne materiały magnetyczne w rozwiązaniach dla zielonej energii – Krzysztof Kardach, Mariusz Kaczor – CONTRANS TI

Rozwój technik pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz rozpowszechnianie się takich rozwiązań w zróżnicowanych aplikacjach, prowadzi do znacznego wzrostu wymagań na parametry układów sprzęgających, separujących i pomiarowych. Istotną rolę wśród tych wymagań zaczynają odgrywać nie tylko parametry metrologiczne ale również rozmiary elementów.
Seminarium poświęcone jest przedstawieniu walorów nanokrystalicznych materiałów magnetycznych i ich przydatności w tego typu aplikacjach. Prezentacja wprowadza pojęcie nanomateriałów i  przedstawia możliwości, jakie otwiera ich użycie w wybranych obszarach. Omówiony zostanie Vitroperm – materiał wykonany z nanokryształów żelaza, produkowany przez firmę Vacuumschmelze. Omówimy technologię jego wykonania a jego właściwości zostaną porównane z tradycyjnymi materiałami ferrytowymi w szerokim zakresie wykonań, obejmującym rdzenie do transformatorów i filtrów, dławiki, przekładniki prądowe i czujniki prądu.

Seminarium będzie też okazją do przedstawienia oferty półprzewodników i elementów pasywnych do układów przetwarzania energii.

Contrans TI zaprasza także do odwiedzenia stoiska M-14 w hali 4, gdzie prezentować będzie podzespoły półprzewodnikowe i pasywne do komunikacji bezprzewodowej, oświetlenia LED i przetwarzania energii.

Więcej informacji: Contrans TI Sp. z o.o., ul. Polanowicka 66, 51-180 Wrocław, tel. 71 325-26-21, contrans@contrans.pl, www.contrans.pl

 

O autorze