Ciekawe akcesoria do Raspberry PI firmy TEKO

Ciekawe akcesoria do Raspberry PI firmy TEKO

Firma TEKO, specjalizująca się w produkcji obudów do sprzętu elektronicznego, wprowadziła do swojej oferty kolejne akcesoria dla minikomputerów Raspberry PI. Włoski producent ma już wśród nich: obudowy, uchwyty i zestaw radiatorów dla popularnej platformy.

Pod koniec maja zeszłego roku firma TEKO poszerzyła swoją ofertę o TEK-BERRY, estetyczną, zatrzaskową obudowę do RPI, która wyróżniała się na rynku bardzo dokładnym dopasowaniem do płytki, także w miejscach wycięć na złącza oraz wyposażeniem w otwory wentylacyjne. Kilka miesięcy później do sprzedaży trafiło kilka wersji kolorystycznych, wśród nich także wykonane z tworzyw przezroczystych. Na początku tego roku firma ogłosiła, że obudowy TEK-BERRY są w pełni kompatybilne nie tylko z wersją Rev 1 płytki Rasberry PI, ale także z Rev 2.

Drugim ciekawym akcesorium dla RPI jest zestaw trzech radiatorów, które dzięki załączonej, dobrze przewodzącej ciepło taśmie dwustronnej 3M można zamontować na układzie SoC BMC2835, układzie obsługującym LAN (9512) oraz stabilizatorze napięcia. Wg informacji firmy, radiatory dają efekt w postaci obniżenia temperatury układów nawet o 12 stopni. Przedłuża to życie minikomputera i pozwala na pełne wykorzystanie możliwości podkręcania jego głównego procesora do 1 GHz, na które producent RPI pozwala w wersji Rev 2 i które nie narusza zasad gwarancji.

Trzecim przydatnym akcesorium do Raspberry PI w ofercie TEKO jest wprowadzony pod koniec lutego bieżącego roku uchwyt pozwalający zamontować płytkę RPI wraz z obudową TEK-BERRY na tylnej pokrywie używanego monitora lub telewizora. Nazwany jest RPI-VESA i zgodny ze standardami montażowymi VESA 50, 75 i 100. Pozwala on lepiej zorganizować miejsce pracy i uniknąć niebezpieczeństw czyhających na RPI na biurku, takich jak zalanie kawą czy przygniecenie.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich akcesoriów dla Raspberry PI firmy TEKO można znaleźć tu.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze