Nowa seria filtrów dielektrycznych ACT

Nowa seria filtrów dielektrycznych ACT

Firma Advanced Crystal Technology poszerzyła swoją ofertę o nową serię dielektrycznych filtrów do montażu powierzchniowego, przeznaczonych do odbiorników GPS i systemów przemysłowych. Filtry te oznaczone są symbolem SE i są częścią nowej rodziny produktów ACT, mającej umożliwić projektantom oszczędzanie miejsca na płytce drukowanej i ograniczanie BOM przy jednoczesnym skróceniu czasu oczekiwania na dostawę i bez poświęcania własności funkcjonalnych.

Filtry ACT SE pracują na częstotliwości 1575,4 MHz i dostępne są w dwóch wersjach pasma pracy – 2 lub 10 MHz. Maksymalne zafalowania w paśmie przepustowym wynoszą nie więcej niż 0,5 dB, a straty wprowadzane przez filtr nie przekraczają 3 dB. Tłumienie w paśmie zaporowym wynosi co najmniej 19 dB (f0-50 MHz) i 15 dB (fo+50 MHz) dla modelu o paśmie 10 MHz i odpowiednio powyżej 23 i 18 dB dla modelu dwumegahercowego. Filtry zamknięte są w kompaktowej obudowie o wymiarach 5 x 5,6 x 2,8 mm.

Co ważne dla producentów przemysłowych, zamówienia na filtry ACT SE są realizowane w czasie 3-4 tygodni, czyli dwa razy szybciej niż wynosi obecny standard w tej dziedzinie.

Firma ACT zapewnia nie tylko elementy, ale także specjalistyczne wsparcie procesu projektowania, polegające na wykonywania testów parametrów kryształów i oscylatorów, testów lutowalności i wstrząsowych, a także wytrzymałości temperaturowej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta, a zwłaszcza w nocie katalogowej dotyczącej filtrów ceramicznych.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze