Bezstykowe przełączniki Honeywell

Bezstykowe przełączniki Honeywell

Przełączniki Limitless WLS pozwalają bezkontaktowo wykrywać obecność magnesów różnych typów, zainstalowanych na urządzeniach odbiorcy końcowego. Stan detekcji przekazują natomiast bezprzewodowo  wykorzystując standard WPAN 802.15.4, pracujący w nielicencjonowanym paśmie 2,4 GHz, w trybie punkt-punkt. Daje on zasięg do 305 m (przy pełnej widoczności – LOS), gdy do odczytu stanu jest wykorzystywany bezprzewodowy odbiornik lub monitor z rodziny Limitless (Receiver Module/Wireless Monitor). Użytkownik może wybrać spośród modeli z różnie ustawionym kontaktronem (reed switch), dzięki czemu detekcja może się odbywać od góry lub z boku. Urządzenie spełnia normy FCC 15, IC, ACMA, ETSI, COFETEL, WPC oraz IDA i – zależnie od modelu – wyposażone jest w złącze SMA, służące do podłączenia anteny lub ma zamontowaną antenę jednego z dwóch typów.

Ważnym aspektem przyrządu tego typu jest odporność mechaniczna. Obudowa ma stopień ochrony IP67 i spełnia wymagania NEMA 1, 4, 12, 13. Cynkowa głowica i obudowa przyrządu są fosforanowane i dodatkowo pokryte żywicą epoksydową.

Przełączniki WLS są zasilane z wymiennej baterii 3,6 V i cechują się bardzo niskim zużyciem energii. Mogą pracować w temperaturach od –40 do 85oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze