Tester powierzchni tektury i kartonu firmy L&W

Tester powierzchni tektury i kartonu firmy L&W

Parametr mierzony przez urządzenie to tzw. mikroodchylenie (microdeviation). Jest on miarą określającą topografię powierzchni kartonu lub tektury, korelującą dobrze z łatwością drukowania na danej powierzchni i jakością wydruku. Nowy przyrząd jest udoskonalonym zamiennikiem znanego i używanego szeroko w przemyśle urządzenia EMVECO Stylus Roughness Profiler System 210-R.

Cały pomiar i analiza wykonywane są wewnątrz urządzenia, nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie czy komputer sterujący. Procedura pomiarowa jest w pełni zautomatyzowana. Obecność próbki wykrywa fotokomórka. Głowica jest wtedy opuszczana na powierzchnię materiału, a następnie porusza się wzdłuż niej ze stałą prędkością względną. Po pokonaniu zadanego dystansu, głowica jest podnoszona, a próbka jest automatycznie ustawiana w następnej pozycji pomiarowej. Każdy pomiar trwa mniej niż 10 sekund.

Przyrząd zaprojektowano przywiązując wagę do ergonomii i wydajności. Łatwy w użyciu kolorowy ekran dotykowy o krótkim czasie reakcji i wysokiej rozdzielczości pozwolił zrealizować intuicyjne, wygodne menu. Dzięki zintegrowanemu podajnikowi taśmowemu, łatwo wykonywać można analizy powierzchni o znacznych długościach, które da się dodatkowo przyspieszać dzięki opcjom wykonywania pomiarów z różną częstotliwością w różnych miejscach.

Firma Lorentzen & Wettre, założona w 1895 roku, specjalizuje się w rozwiązaniach dla branży papierniczej. Działa w kilkudziesięciu krajach świata, a jej siedziba mieści się w Sztokholmie. Firma jest częścią wydziału automatyzacji procesów grupy ABB.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze