Conrad przejmuje SOS electronic

Conrad Electronic wzmacnia swoją pozycją na rynku B2B przejmując znanego dystrybutora komponentów SOS electronic. Przejęcie jest częścią strategii niemieckiej spółki, która zakłada znaczne poszerzenie portfolio produktów oraz rozwój usług.
SOS electronic pozostanie niezależną spółką, nie przewiduje się zmiany nazwy ani celów biznesowych, zatrudnienie również pozostanie bez zmian.
Grupa handlowa SOS electronic zrzesza cztery spółki dystrybucyjne w Niemczech, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. W ofercie spółki znajduje się ponad 200 tys. komponentów półprzewodnikowych, pasywnych i elektromechanicznych, sprzedawanych do klientów w ponad 90 krajach świata.
Conrad Electronic działa na rynku od 1923 roku i w tej chwili zatrudnia ponad 3,9 tys. pracowników w 17 krajach.

Nakłady na Program Badań Kosmicznych Sieci Badawczej Łukasiewicz szacowane są na ok. 2,4 mld PLN w ciągu 10 lat
Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny
ICEYE ogłasza wyniki finansowe na rok 2025 






