LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Inteligentne czujniki położenia obrotowego Honeywell

Inteligentne czujniki położenia obrotowego Honeywell

SMART Position Sensors firmy Honeywell to rodzina inteligentnych czujników położenia, która właśnie została poszerzona o nową serię urządzeń w konfiguracji obrotowej. Wykorzystują one czujniki magnetooporowe i specjalizowany układ scalony do realizacji precyzyjnych pomiarów bezwzględnego położenia kątowego.

Czujniki SMART Posiotion Sensor Rotary Configuration pozwalają mierzyć obrót w pełnym kącie z rozdzielczością 0.01 stopnia, używając opatentowanej kombinacji matrycy czujników magnetooporowych i układu ASIC do określania położenia kołnierza magnetycznego zamontowanego na obracającym się obiekcie. Czujniki działają bezstykowo, eliminując zawodne połączenia mechaniczne, ulegające zużyciu i nie mają wewnętrznych części ruchomych, co czyni je dodatkowo odpornymi na wibracje (20 G, 10-2000 Hz) i wstrząsy (50 G, 11 ms). Specjalizowany układ scalony zmniejsza natomiast wymagania dotyczące kalibracji. Dokładność pomiaru charakteryzuje błąd, wynoszący +/– 0,069% zakresu sygnału wyjściowego, a liniowość – błąd +/– 0,030%.

Czujniki zasilane są napięciem stałym od 12 do 30 V i pobierają maksymalnie 90 mA prądu. Sygnał wyjściowy przyjmuje wartości z zakresu od 4 do 20 mA. Sygnał wyprowadzony jest na 5-pinowe, męskie złącze M12. Dostępne są osobno kołnierze magnetyczne przystosowane są do montażu na standardowych wałach 25,4 mm.

Nowe czujniki Honeywell dostępne są w obudowach o stopniu ochrony IP67 i IP69K, co pozwala je wykorzystywać w trudnych warunkach, nie tylko przy dużym zapyleniu, ale nawet zanurzone w wodzie do 1 m (do 30 minut) lub polewane strumieniem wody pod ciśnieniem. Obudowa jest wykonana z aluminium i pokryta farbą proszkową. Urządzenia mogą pracować w temperaturach od –40 do +85oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej czujników.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.