LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Garść nowości od firmy Quectel

W ciągu ostatnich kilku tygodni firma Quectel wprowadziła na rynek kilka usprawnionych

W ciągu ostatnich kilku tygodni firma Quectel wprowadziła na rynek kilka usprawnionych lub lekko zmodyfikowanych wersji trzech swoich modułów komunikacyjnych, które w Polsce są dostępne za pośrednictwem firmy Soyter.

Wprowadzony do oferty niedawno i opisywany już na stronach soyter.pl moduł UMTS/HSPA+ nazwany UC20 doczekał się nowej wersji obudowy, wyposażonej w złącze Mini-PCI. Ułatwia ona szybkie wykorzystanie modułu, np. do celów prototypowania bez konieczności projektowania skomplikowanej płytki PCB. Nowa wersja modułu jest zgodna ze standardem PCI Express Mini i ma wymiary 51 x 30 x 5 mm.

Drugą nowością jest wersja modułu GPS L70 o obniżonym poborze prądu, wyposażona w kilka trybów backupu. Nowy model, oznaczony symbolem L70B-M39 pobiera w trybie śledzenia 12 mA, a w czasie akwizycji 18 mA, co stanowi widoczną poprawę w stosunku do wcześniejszej wersji (L70-M39), która potrzebowała odpowiednio 18 i 21 mA. Nowy model posiada też wyprowadzenie TIMER (w poprzedniej wersji nieaktywne), pozwalające przełączać układ w jeden z kilku trybów okresowego backupu oraz obsługuje nieokresowe przełączanie w taki tryb za pomocą komendy PMTK.

Trzecią wartą uwagi nowinką jest usprawniona wersja modułu M95. Została ona wyposażona w obsługę dwóch kart SIM typu Dual SIM Single Standby, czyli pozwalającą obu kartom oczekiwać na połączenie, ale odłączającą tę, która nie jest używana w czasie jego trwania. Drugą nowością jest obsługa systemów eCall i ERA-GLONASS, pozwalających łączyć informacje z satelitów oraz stacji bazowych telefonii komórkowej, aby ułatwić uzyskiwanie pomocy w razie wypadku komunikacyjnego. Rozszerzona wersja modułu została oznaczona M95EB i jest kompatybilna ze starszą M95A jeśli chodzi o układ wyprowadzeń, z wyjątkiem interfejsu SIM2.

Szczegółowe informacje, także noty katalogowe i aplikacyjne, są dostępne na stronach soyter.pl po zalogowaniu.

Dystrybutorem produktów Quectel w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.