Seria przemysłowych, ekranowanych złączy Molex MX150L zapewnia skuteczną ochronę przez niekorzystnymi czynnikami

Firma Molex Incorporated wprowadziła na rynek nową serię ekranowanych złączy MX1150L o wzmocnionej konstrukcji, przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Obszar zastosowania obejmuje pojazdy, sprzęt wodny oraz urządzenia i moduły wysokich mocy. Nowe produkty firmy Molex spełniają wymagania normy IEC IP67 dla wodoodpornych złączy i zostały w pełni przetestowane podczas zanurzenia w cieczach różnego typu. Złącza MC150L nadają się do przesyłania sygnałów o małej amplitudzie, jak również do sygnałów wysokich mocy do 40 amperów. Klienci mają do wyboru konfiguracje przewód-przewód, przewód-panel i przewód-płyta, jak również bogaty zestaw typów przewodu i grubości izolacji, co pozwala dobrać je odpowiednio do projektu.

W złączach MX150L użyto styków ostrzowych o średnicy 1,50 oraz 2,50 mm, co eliminuje konieczność zakupu, obsługi i mocowania dodatkowych osłon, tym samym pozwalając zmniejszyć koszty montażu. Pojedyncza osłona jest wykonana z matowego silikonu z osobnymi otworami dla przewodów. Ochronna zaślepka zabezpiecza, usztywnia i chroni złącze przed naprężeniami. Wbudowane rozwiązanie o nazwie TPA (Terminal Position Assurance) stanowi zamknięcie, które utrzymuje zaciski w miejscu, a opcjonalny element CPA (Connector Position Assurance) chroni przed przypadkowym rozłączeniem, jeśli zatrzask złącza zostanie zwolniony. Użycie złącza sprowadza się do odgięcia zacisku, włożenie odgiętego zacisku i wciśnięcie TPA w końcowej pozycji, w której całość jest zablokowana. Nie są potrzebne żadne dodatkowe kroki.

Choć złącza MX150L przekraczają wymagania normy P67 i są zgodne z normą UL 1977, nie zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach motoryzacyjnych, w których wymagane są normy takie, jak USCAR-2, USCAR-25, GMW3191, AK Testing, J2030, wymagania Volvo Technology, czy Toyota Connector Spec (TCS).

Więcej informacji można uzyskać na stronie www producenta.

O autorze