Nowości w firmie Apacer

Nowości w firmie Apacer

Firma Apacer wprowadziła do swojej oferty dwie nowości – przemysłowe karty CF 6.0 oraz dysk SSD z interfejsem mini-SATA, a jeden z jej dotychczasowych produktów został wybrany jako podzespół w zaawansowanym monitorze medycznym firmy IBASE.

Karty CF (CompactFLash) są bardzo popularne w systemach medycznych, militarnych czy motoryzacyjnych, ze względu na swoją stabilność, niezawodność i wydajność. Nowa seria kart CF szóstej generacji firmy Apacer, w której znaleźć można modele o pojemności do 128 GB, cechuje się przepływnością danych do 115/80 MB/s i obsługują tryby transmisji PIO-6, Multi-Word DMA-4 oraz Ultra DMA-6 – wszystkie zgodne ze specyfikacją CFA 6.0. Dostępne są modele wykonane w technologii SLC, MLC oraz seria premium ze sprzętową blokadą zapisu. Karty wyposażone są w funkcję równoważenia zużycia (wear-leveling) oraz mechanizm zaawansowanego zarządzenia blokami, a także w funkcje inteligentnego automonitoringu S.M.A.R.T. oraz ATA Secure Erase. Można je zasilać napięciami 3,3 oraz 5 V.

Drugą nowością w ofercie Apacer jest dysk SSD mSATA Mini M4 o wymiarach 26,8 x 29,85 mm (rys). Jest on wyposażony w interfejs SATA 2.0 z 52-pinowym złączem mSATA i dostępny w wersjach SLC (2-32 GB) i MLC (4-64 GB). Podobnie jak opisane powyżej karty CF i inne produkty firmy, wyposażony jest w funkcje S.M.A.R.T. oraz ATA Secure Erase, mechanizmy wear-leveling i zarządzania blokami, a także w funkcję inteligentnego odzyskiwania danych po utracie zasilania oraz opcjonalny przełącznik zabezpieczania przed zapisem.

Trzecią informacją z obozu firmy Apacer jest wybór jej dysku SAFD 25P, jako podzespołu w zaawansowanym medycznym terminalu przyłóżkowym BST-1850 firmy IBASE. Urządzenia tego typu przechodzą bardzo rygorystyczne procedury testowe i muszą cechować się absolutną niezawodnością. Według reprezentanta firmy IBASE, dysk Apacer “wyróżnia się na tle konkurencji, dzięki doskonałej wydajności i stabilności”.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze