Platforma rozwojowa dla systemów komunikacji DALI i DMX512A od firmy Microchip

Platforma rozwojowa dla systemów komunikacji DALI i DMX512A od firmy Microchip

Firma Microchip rozszerzyła swoją ofertę o nową platformę rozwojową „Lighting Communications Development Platform” przeznaczoną do implementacji i testowania sieciowych systemów transmisji danych w aplikacjach oświetleniowych. Platforma jest wyposażona we wszystkie niezbędne komponenty potrzebne do utworzenia sieci wykorzystującej standard DMX512A oraz DALI.

Zestaw startowy składa się z dwóch płytek bazowych, dwóch adapterów interfejsów komunikacyjnych (DMX512A oraz DALI), jednej płytki prototypowej oraz niezbędnego okablowania i zasilacza. Wraz z zestawem dostarczane są napisane w języku C biblioteki implementujące komunikację DALI oraz DMX512A. Mogą one być wykorzystane do stworzenia oprogramowania do każdego mikrokontrolera typu PIC. Zestaw został dodatkowo wyposażony w diodę LED mocy XLamp MC-E Color LED firmy Cree o wysokiej wartości strumienia świetlnego, a także kolimator LEDnLIGHT LLC19N wraz z optyką i uchwytem firmy Gaggione, do precyzyjnego mieszania kolorów oraz ścisłej kontroli wiązki światła.

Nowa platforma rozwojowa firmy Microchip jest już dostępna, włącznie z zestawami DALI Starter Kit w cenie 190 USD oraz DMX512A Starter Kit w cenie 245 USD. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej producenta.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03–704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze