LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Projekty Raspberry Pi – nowa grupa w społeczności element14

Na portalu element14 udostępniono nowe zasoby online – grupę Projekty Raspberry Pi. Dzięki temu użytkownicy Raspberry Pi, niezależnie od stopnia zaawansowania, mogą sobie wzajemnie przekazywać informacje o tworzonych projektach, a także poszerzać wiedzę w zakresie obsługi minikomputera.

Grupa Projekty Raspberry Pi powstała z myślą o użytkownikach reprezentujących wszystkie poziomy zaawansowania – od początkujących, którzy po raz pierwszy zetknęli się z Raspberry Pi, po profesjonalnych inżynierów i projektantów elektroniki. Początkujący użytkownicy, dla których Raspberry Pi stanowi zupełną nowość, znajdą na portalu przewodniki wyjaśniające krok po kroku proces tworzenia projektu na bazie Raspberry Pi. Natomiast użytkownicy o wyższym poziomie zaawansowania mają do swojej dyspozycji obszerną bibliotekę, będącą pomocnym narzędziem w realizacji złożonych, innowacyjnych projektów, które w maksymalny sposób wykorzystują możliwości Raspberry Pi.

Do pierwszych projektów, które zostały dodane do zasobów, należą:

W związku z inauguracją nowej grupy, na portalu element14 ogłoszono konkurs „Connect 4 Challenge”, w którym 25 projektantów społeczności otrzyma nowe rozszerzenie Raspberry Pi – PiRack. Zadaniem uczestników będzie stworzenie i udokumentowanie projektu w grupie Pi Projects. Do oceny projektów zaproszeni zostali członkowie społeczności element14, na których również czekają nagrody.