LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

LPCXpresso – edycja 6 już dostępna

LPCXpresso – edycja 6 już dostępna

Firma NXP Semiconductors poinformowała o dostępności nowej, szóstej już edycji programu LPCXpresso – bazującego na platformie Eclipse środowiska programistycznego dla rodzin mikrokontrolerów z oferty NXP Semiconductors. W LPCXpresso 6, w porównaniu do poprzedniej edycji tego narzędzia, wprowadzono szereg nowości, co jest wynikiem wykupienia przez NXP Semiconductors firmy Code Red, producenta środowiska programistycznego Red Suite (informowaliśmy o tym tutaj).

Główne nowe funkcjonalności w LPCXpresso 6:

  • Możliwość pisania kodu źródłowego w języku C++. Programiści mogą tworzyć aplikacje i biblioteki korzystając z języka C++
  • Możliwość korzystania z adaptera programowania/debugowania CMSIS-DAP
  • Możliwość debugowania układów wielordzeniowych przez adapter LPC-Link2. Programiści mogą teraz debugować kilka rdzeni w tym samym czasie np. dwa rdzenie w mikrokontrolerach z rodziny LPC4300
  • Możliwość tworzenia oprogramowania dla mikrokontrolerów bazujących na rdzeniu ARM7 i ARM9. Nowa edycja LPCXpresso może współpracować ze wszystkimi mikrokontrolerami firmy NXP: zarówno bazującymi na rdzeniach ARM Cortex-M, jak też ARM7 i ARM9

Dodatkowo firma NXP Semiconductors zwiększyła dwukrotnie (do 256 kB) limit wielkości kodu w wersji Free programu LPCXpresso, jak również wprowadziła nową wersję Pro cechującą się brakiem limitu wielkości kodu i rocznym bezpośrednim wsparciem e-mail od inżynierów firmy NXP Semiconductors.

Więcej informacj o LPCXpresso, w tym szczegółową listę nowości edycji LPCXpresso 6, można znaleźć na stronie www firmy NXP Semiconductors.

Dystrybutorem NXP w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

Holenderskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Eindhoven, zajmujące się produkcją półprzewodników. Do gamy produktów firmy należą tranzystory bipolarne, diody, rozwiązania MOSFET, zasilacze, tyrystory, bramki logiczne i inne.  NXP posiada zakłady produkcyjne w  Niemczech,  Holandii,  Singapurze,  Tajlandii,  Filipinach,  Tajwanie,  Wielkiej Brytanii,  Malezji oraz wynajmuje dwa zakłady w Chinach.