Szeroka gama zastosowań anten Amotech

Firma Amotech ma w ofercie anteny wielu różnych konstrukcji, przeznaczone do szerokiej gamy zastosowań. Warto przyjrzeć się jej portfolio, nie tylko po to, by poznać, co Amotech ma do zaoferowania, ale też by uświadomić sobie, jak wiele różnych anten może mieścić w sobie laptop czy przenośna nawigacja satelitarna.

Dzisiejsze urządzenia elektroniki konsumenckiej są prawdziwymi kopalniami anten. Smartfony, tablety czy przenośne nawigacje satelitarne Wymagają nie tylko anten, służących do realizacji ich podstawowych funkcji, takich jak łączność z sieciami komórkowymi, Wi-Fi czy GPS, ale też coraz częściej wyposażane są w dodatkowe opcje, takie jak komunikacja przez Bluetooth czy protokoły dostępne lokalnie, takie jak WiBro, a także np. radio FM.

Dostępne w ofercie Amotech anteny szerokopasmowe, pozwalają realizować nie tylko łączność z sieciami komórkowymi, ale też w standardzie WiMAX i WLAN, także z wykorzystaniem techniki MIMO, dzięki czemu mogą pracować jako podstawowe anteny w smartfonach, tabletach i laptopach.

Jeśli chodzi o łączność Bluetooth i Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g), występującą coraz powszechniej jako dodatkowa opcja w takich urządzeniach jak nawigacje satelitarne czy nawet odtwarzacze MP3/MP4, Amotech oferuje kilka modeli wielowarstwowych anten wykorzystujących technikę LTCC (Low Temperature Cofired Ceramic) oraz anteny PIFA. Anteny te mogą służyć także do realizacji komunikacji w technologiach ZigBee, WiBro (2.35GHz), WiMAX (2.5GHz) czy S-DMB (2.64GHz), co czyni je przydatnymi np. w systemach automatyki budynkowej.

Osobną kategorię produktów Amotech stanowią anteny GPS, instalowane coraz częściej także w tabletach i smartfonach. Dostępne są one w pięciu różnych wariantach: mikropaskowe anteny z wyprowadzeniami oraz do bezpośredniego montażu SMD, anteny aktywne wyposażone we wzmacniacz niskoszumny, anteny scalone SMD oraz anteny pozwalające łączyć odbiór systemów GPS i GLONASS. W każdej z grup do wyboru jest po kilka modeli.

O jeszcze jednej dużej grupie produktów Amotech – antenach FM, pozwalających na odbiór i nadawanie choćby sygnałów radia pisaliśmy na naszej stronie niedawno.

Szczegóły można znaleźć na stronie firmy.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze