LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowy czytnik kart pamięci Apacer

Nowy czytnik kart pamięci Apacer

Firma Apacer, oprócz opisywanych wcześniej na stronach firmy Soyter przemysłowych dysków twardych, przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych, ma też w ofercie szeroką gamę produktów konsumenckich, wśród których znaleźć można m.in. czytniki kart pamięci. AM700 to nazwa nowego modelu czytnika kart różnych typów, który poszerzył jej ofertę w tym zakresie.

Czytnik, podłączany przez port microUSB, obsługuje tryb On-The-Go, dzięki czemu pozwala na poszerzanie możliwości pamięciowych urządzeń takich jak tablety czy smartfony. AM700 obsługuje karty SD, microSD i MMC oraz jest wyposażony w dwa porty wejściowe USB (zwykły i micro), co pozwala podłączać do niego także pendrive’y, dyski przenośne czy kolejne czytniki kart różnych rodzajów. Przez USB można też do urządzenia mobilnego podłączyć klawiaturę czy mysz, co może bardzo ułatwić pracę z tekstem lub grafiką.

Urządzenie zasilane jest z USB, ale istnieje też możliwość pracy z zewnętrznym zasilaczem, np. ładowarką do telefonu. Możliwa jest wówczas funkcjonowanie czytnika jako huba USB i współdzielenia danych między kilkoma urządzeniami.

Czytnik AM700 waży tylko 13 gramów. Producent przyłożył wagę do wizualnej strony urządzenia i zamknął je w estetycznej, prostej obudowie.

Przy okazji warto wspomnieć o mniejszym kuzynie nowego czytnika Apacer, czyli modelu AM701, który także wszedł do oferty firmy we wrześniu. Jest to czytnik kart microSD, microSDHC i microSDXC z jednym portem wejściowym, także obsługujący tryb OTG, dostępny w trzech opcjach kolorystycznych półprzezroczystej obudowy.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.