Nowe kurtyny świetlne Panasonic

Nowe kurtyny świetlne Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła do oferty nową rodzinę kurtyn świetlnych SF2C, określanych jako „typ 2”, charakteryzujących się niewielkimi wymiarami i wagą oraz znacznie ograniczoną liczbą przewodów w porównaniu ze starszym typem 4 (SF4C).

Obudowy kurtyn SF2C wykonana jest z żywic, które są lżejsze niż elementy aluminiowe, dzięki czemu cała kurtyna jest lżejsza i zmniejszone są naciski na powierzchnię, do której jest montowana. Co więcej, szerokość profili kurtyny wynosi tylko 13,2 mm, co powoduje że efektywna szerokość kurtyny jest większa, niż w modelu SF4C (szer. 43 mm).

W nowym modelu do podłączania zarówno nadajnika, jak i odbiornika wystarczy po pięć przewodów, co także stanowi widoczną poprawę w stosunku do dwunastu przewodów koniecznych w SF4C. Kurtyny SF2C mają aperturę wiązki +/–5° w odległościach do 3 metrów, dzięki czemu w porównaniu z modelem SF4C (+/–2,5°) są też znacznie prostsze w instalacji i ustawianiu.

Minimalna średnica wykrywanych przez kurtynę SF2C obiektów to 25 mm, maksymalny czas reakcji to 20 ms przy wyłączaniu i 80 do 100 ms przy włączaniu.

Kurtyny SF2C są dostępne w różnych wersjach, jeśli chodzi o liczbę wiązek (8, 12, 16, 20, 24, 28 lub 32), z tranzystorem PNP lub NPN na wyjściu. Nowe kurtyny Panasonic są dostarczane z trzymetrowymi kablami oraz standardowymi uchwytami montażowymi MS-SFC-1. Kurtyny SF2C cechują się stopniem ochrony IP67.

Szczegółowe informacje można znaleźć tu.

Dystrybutorem produktów Panasonic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze