Nowy program akredytacji firmy ARM dla osób zaznajomionych z mikrokontrolerami z rdzeniami ARM Cortex-M

Nowy program akredytacji firmy ARM skierowany do osób zaznajomionych z mikrokontrolerami z rdzeniem ARM Cortex-M

Firma ARM poinformowała o rozpoczęciu funkcjonowania nowego programu akredytacji nazwanego w skrócie AAME (ARM Accredited MCU Engineer). Jest on zorientowany na różne aspekty dotyczące układów o architekturze ARMv6 oraz ARMv7 Cortex-M, w tym aspekty dotyczące: architektury rdzenia, rozwoju oprogramowania, debugowania, optymalizacji oprogramowania, implementacji oraz uruchomienia systemu. Program jest skierowany do inżynierów zaznajomionych z grupą rdzeni ARM Cortex-M, którzy chcieliby udokumentować swoją wiedzę.

AAME stanowi część programu akredytacji AAE (ARM Accredited Engineer). Program AAE jest jedynym ogólnoświatowym programem akredytacyjnym, który potwierdza wiedzę danej osoby z zakresu układów z rdzeniem ARM. Pozwala on inżynierom, instruktorom, konsultantom i studentom ocenić swe kompetencje, uzyskać zaświadczenie o posiadanych umiejętnościach i wyróżnić się na tle innych. Program stanowi również wiarygodny sposób oceny pracowników i pomaga pracodawcom w rekrutacji oraz szkoleniu istniejącego personelu.

Program akredytacji AAME rozpoczął funkcjonowanie 16.09.2013 r. Wszystkie informacje, w tym oficjalny program kursu i materiały edukacyjne są dostępne na stronie www firmy ARM. Dodatkowe materiały będą pojawiać się w najbliższych miesiącach. ARM we współpracy z międzynarodową siecią partnerów (Accreditation Training Partners) opracowuje wysokiej jakości kursy dostępne w różnych miejscach na świecie.

Program AAM jest międzynarodowym programem zarządzanym przez firmę Prometric. Kieruje ona siecią 10.000 centrów testów w ponad 160 krajach (w tym 49 centrów w Polsce). Zapisy na egzaminy i daty związane z akredytacją znajdują się na stronie www firmy Prometric. Koszt podejścia do egzaminu to 200 USD (160 Euro).

O autorze