Nowe moduły Acrich2 o jeszcze większej sprawności

Nowe moduły Acrich2 o jeszcze większej sprawności

Firma Seoul Semiconductor ogłosiła, że produkowane przez nią moduły LED Acrich2 osiągają teraz sprawności do 140 lm/W, co jest prawie 20% poprawą w stosunku do starszych wersji. Jak twierdzi producent, tym samym Acrich2 stały się najefektywniejszymi jeśli chodzi o luminancję diodami LED zasilanymi AC na rynku.

Acrich2 to rodzina modułów oświetleniowych zawierających diody LED wykonane w technologii MJT (Multi-Junction) oraz specjalizowany układ scalony Acrich IC, pozwalający zasilać je napięciem zmiennym – zależnie od modelu 120 lub 220 V. Pozwala to na bezpośrednie wpięcie ich do gniazdka, bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych układów czy urządzeń. Do tej pory obejmowała ona po kilka modeli o mocach 4,3; 8,7; 13 i 17 W. Nowsze wersje modułów Acrich2 wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak wejście sygnału przyciemniającego czy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe.

Ostatnim produktem, o który firma Seoul poszerzyła ofertę Acrich2 jest 10-watowy moduł, mogący emitować 1400 lumenów światła o barwie chłodnej bieli lub 1250 lumenów ciepłej bieli. Oznacza to, że osiąga on tę samą wydajność, co moduły DC o sprawności 180 lm/W i oszczędza 20% energii w porównaniu ze starszymi wersjami. Co więcej, w nowym modelu rozkład diod na płytce został zoptymalizowany pod kątem oświetlenia montowanego w płaskich powierzchniach (flush mounting), często używanego np. w sufitach kuchni czy powierzchniach usługowych.

Dystrybutorem produktów Seoul Semiconductor w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze