Milion wyprodukowanych Raspberry Pi

Milion wyprodukowanych Raspberry Pi

Firma Farnell element14 poinformowała o wyprodukowaniu milionowego egzemplarza Raspberry Pi. Urządzenie powstało w fabryce Sony UK Technology Centre w Pencoed na terenie południowej Walii.  

Wykorzystując bogatą wiedzę w dziedzinie dystrybucji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, firma Farnell element14 sprawiła, że mikrokomputery Raspberry Pi szybko zyskały uznanie zarówno doświadczonych inżynierów, jak i początkujących hobbystów. Za sprawą współpracy z firmą Sony UK Technology Centre (Sony UK TEC) oraz inwestycji i innowacji wprowadzanych przez Farnell element14 możliwe było stworzenie całego szeregu akcesoriów dla Raspberry Pi takich jak: XBMC EnOcean Pi, PiFace czy Raspberry Pi Camera.

Decyzja o przeniesieniu produkcji Raspberry Pi z Chin do Wielkiej Brytanii i partnerstwo technologiczne z liderem w dziedzinie elektroniki, jakim jest Sony UK TEC, pozwoliły na zredukowanie nie tylko kosztów transportu, ale także wydatków na wsparcie produkcji masowej.

Zjawisko Raspberry Pi ma charakter globalny, a jego zasięg jest oszołamiający, o czym najlepiej mówią liczby:

  • Farnell element14 sprzedaje Raspberry Pi aż w 64 krajach
  • Milion Raspberry Pi ułożonych pionowo na sobie byłoby prawie 103-krotnie wyższe od najwyższego budynku świata – Burdż Chalifa w Dubaju
  • Według wyliczeń całkowity koszt jednego miliona Raspberry Pi odpowiada wartości netto wizerunku aktora Ryana Goslinga

Więcej informacji na temat milionowego egzemplarza komputera Raspberry Pi i dyskusji na temat jego różnorodnych zastosowań można znaleźć na stronie internetowej firmy Farnell element14.

O autorze