Regenerator sygnału Wi-Fi do systemów monitoringu

Regenerator sygnału Wi-Fi do systemów monitoringu

Firma Honeywell poszerzyła swoją ofertę o regenerator (repeater) sygnału Wi-Fi przeznaczony do rozbudowy systemów monitoringu wizyjnego wykorzystujących protokół IP, nazwany WREX (Wi-Fi Repeater Extender). Urządzenie pozwala łączyć punkty dostępowe lub routery obsługujące WPS z bezprzewodowymi urządzeniami klienckimi, takimi jak kamery Honeywell należące do systemu Total Connect.

WREX może łączyć ze sobą urządzenia działające zgodnie ze standardami  802.11b/g/n, przy czym możliwa jest realizacja komunikacji między urządzeniami pracującymi w różnych standardach. Wśród obsługiwanych standardów są też: 802.3, 802.3u, automatyczna negocjacja i Auto-MDIX. Regenerator jest też wyposażony w port Ethernet (10/100 Base-TX), pozwalający podłączać do niego urządzenia przewodowe.

Dzięki wykorzystaniu WPS (Wi-Fi Protected Setup) proces włączania nowych urządzeń do sieci jest uproszczony i wymaga jedynie prostej konfiguracji za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie regeneratora. Urządzenie jest też wyposażone w pięć diod statusu oraz przycisk reset.

WREX może stanowić rozwiązanie dla problemów z zasięgiem, jakie mogą wystąpić w systemie Honeywell Total Connect Remote Services. Stosowne paski określające siłę sygnału i ekrany diagnostyczne zostały już dodane do webowej wersji interfejsu systemu, dzięki czemu diagnoza problemów tego typu jest łatwa. Te same rozwiązania mają już wkrótce zostać zaimplementowane w mobilnych wersjach aplikacji.

Regenerator ma wymiary 67 x 40 x 86,5 mm, może pracować w temperaturach od 0 do 50°C i można go zasilać bezpośrednio z sieci (100-240 VAC). WREX wyposażony jest w dwie zewnętrzne anteny o kierunkowości 1,8 dBi.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Dystrybutorem produktów Honeywell w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze