Altium Designer teraz z dostępem do bazy Transfer Multisort Elektronik

Altium Ltd., producent między innymi programu Altium Designer, pragnie poinformować o nawiązaniu współpracy z TME (Transfer Multisort Elektronik), jednym z największych dystrybutorów komponentów elektronicznych w Europie środkowo-wschodniej.

Kluczem do stworzenia dowolnego projektu jest znalezienie wymaganych komponentów – co jest dostępne na rynku? Jaką funkcjonalność oferują? Ile kosztują? Często porównuje się oferty wielu dostawców, aby zapewnić sobie najlepszy dobór elementów wymaganych do projektu. Oczywiście, można korzystać z drukowanych katalogów, jednak dostęp do informacji o komponentach w czasie rzeczywistym, podczas projektowania, jest o wiele bardziej atrakcyjny.

Ze względu na ten fakt, w nowej wersji Altium Designer 14, dodano TME do listy bezpośredniego przeszukiwania bazy dostawców. Dzięki łączu do rzeczywistych danych komponentów TME z poziomu środowiska projektowego Altium Designer, użytkownicy mogą bezpośrednio zobaczyć i użyć np. parametrów komponentów lub linków do dokumentacji, aktualne ceny i stany magazynowe. Poprzez bezpośrednie łącze do bazy danych dostawców, klienci mogą przeszukiwać całą bazę danego dostawcy. Dane dostawcy mogą zostać użyte na poziomie biblioteki, bezpośrednio w projekcie lub podczas generowania danych wyjściowych projektu. Dzięki temu możliwe jest szacowanie kosztów projektu w czasie rzeczywistym oraz śledzenie projektu płytki z perspektywy jej kosztów dla działu zamówień. Istnieje możliwość prezentacji cen poszczególnych elementów w dowolnej z obsługiwanych walut.

Korzystając z komponentów z serwera Vault, użytkownicy mogą przeglądać obsługiwane bazy danych dostawców w poszukiwaniu wymaganych części. W definicji wyboru części, komponenty określonych producentów mogą zostać połączone z informacjami pochodzącymi od producentów i dostawców. Z punktu widzenia projektanta, komponent jest bezpośrednio podpięty do łańcucha dostaw. Pozwala to, aby aktualne dane pobierane od dostawców w czasie rzeczywistym, były dostępne dla projektantów i znali oni bieżące koszty i dostępność wybranych części od wszystkich dostawców, którzy je oferują. Projektant jest najlepszą osobą, aby decydować, które komponenty powinny zostać użyte w projekcie. Dzięki dodatkowym informacjom, wybór projektantów będzie, oprócz wymagań technicznych, uwzględniał również kryteria ekonomiczne.

O autorze