LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

myRIO – od National Instruments dla studentów

Firma National Instruments zaprezentowała najnowszy produkt akademicki – NI myRIO, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w dynamiczny rozwój edukacji technicznej.

Stworzony w oparciu o tą samą, zaawansowaną technologię, co popularna platforma CompactRIO, NI myRIO jest mniejszy i lepiej przystosowany do stosowania w trakcie zajęć akademickich ze studentami niż jego przemysłowy odpowiednik. NI myRIO zawiera najnowszy, w pełni programowalny system SoC Zynq firmy Xilinx, który łączy w sobie dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 oraz bezpośrednio programowalną macierz bramek FPGA z ponad 28 tysiącami programowalnych komórek logicznych. Korzystając z graficznego środowiska programowania LabVIEW, studenci mogą programować FPGA oraz rozwijać swoje aplikacje działające w oparciu o system czasu rzeczywistego, co daje im elastyczność niezbędną podczas prototypowania i, co za tym idzie, skraca czas wymagany do stworzenia i uruchomienia projektu.

NI myRIO zawiera 10 wejść analogowych, 6 wyjść analogowych, kanały wejść/wyjść audio i do 40 wejść/wyjść cyfrowych. Dodatkowo, posiada on moduł WiFi, trzyosiowy akcelerometr oraz kilka programowalnych diod LED w wytrzymałej, zamkniętej obudowie.

Dodanie NI myRIO do rodziny urządzeń RIO (Reconfigurable I/O) środowiska LabVIEW pozwala National Instruments dostarczyć narzędzia odpowiednie dla użytkowników o zróżnicowanych umiejętnościach inżynierskich, począwszy od studentów, poznających podstawowe zasady inżynierii, aż po inżynierów projektujących najpotężniejsze systemy na świecie. Aby umożliwić wykorzystanie produktu zarówno w trakcie zajęć akademickich, jak i w laboratorium, w zestawie z NI myRIO udostępnione są bezpłatne materiały szkoleniowe do pobrania ze strony internetowej NI. NI myRIO jest w pełni kompatybilne z NI miniSystems oraz wieloma czujnikami i aktuatorami firm trzecich. Co więcej, urządzenie to można programować z wykorzystaniem wielu środowisk, łącznie z LabVIEW i C/C++, dzięki czemu nauczyciele i wykładowcy z łatwością mogą dodać NI myRIO do istniejących już kursów z zakresu sterowania, robotyki, mechatroniki czy systemów wbudowanych.

 

Autor: NI