Nowa wersja platformy Tibbo AggreGate

Nowa wersja platformy AggreGate

Po prawie roku dostępności w wersji testowej, nowa wersja należącej do firmy Tibbo platformy AggreGate, oznaczona numerem 5 trafiła w końcu na rynek. Lista ulepszeń jest długa i obejmuje wszystkie należące do pakietu narzędzia.

AggreGate to platforma służąca do sterowania i monitoringu urządzeń elektronicznych pracujących w sieciach, a także gromadzenia i analizy danych o ich pracy. Obejmuje ona pięć narzędzi podstawowych (Network Manager, SCADA/HMI, Building Automation, Access Control i Time and Attendance) oraz szeroką gamę rozwiązań innych producentów o nią opartych.

Nowości w piątej edycji platformy jest mnóstwo, na pewno warto wśród nich wymienić: przeglądarkową wersję narzędzia AggreGate Client, pozwalającą łączyć się z serwerem AggreGate z dowolnego komputera obsługującego Javę, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania, zaawansowany silnik modelowania obiektów i procesów biznesowych, poprawiony komponent obsługujący mapy, kompatybilny teraz z rozwiązaniami Google Maps, Open Street Maps, Bing Maps, Yandex Maps czy 2GIS pozwalający wygodnie wizualizować topologię sieci oraz moduł analityczny prezentujący w zwięzłej formie statystyki dotyczące baz danych, serwerów i sprzętu.

Platforma AggreGate 5 jest też wyposażona w zaawansowane narzędzia odkrywania i wizualizacji topologii L1/L2/L3 sieci dowolnej skali oraz obsługuje IPv6. Zupełną nowością jest możliwość analizy ruchu VoIP oraz narzędzie Cisco IP SLA Monitor, wyliczające parametry jakości SLA dla ruchu IP. AggreGate 5 pozwala też przewidywać momenty naruszeń SLA w oparciu o statystyki oraz dekomponować ruch w sieci z wykorzystaniem NetFlow/xFlow.

Sporo jest też udogodnień interfejsowych, takich jak nowy edytor skryptów, specjalizowane kreatory do tworzenia widgetów, ponad tysiąc nowych obrazów wektorowych do wizualizacji czy możliwość rysowania ręcznie podstawowych kształtów w GUI Builder. Ciekawym ułatwieniem jest też komponent odtwarzający nagrania video z kamer przemysłowych.

Nowości i usprawnień jest kilkadziesiąt i nie sposób opisać ich w krótkim tekście. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkiego, co nowe w AggreGate 5 można znaleźć tu.

Podstawowe informacje o platformie dostępne są tu.

Dystrybutorem produktów Tibbo w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze