Moduł Ethernet od firmy Tibbo

Nowy moduł Ethernet Tibbo

EM1206 to miniaturowy, programowalny moduł Ethernet przeznaczony do niewielkich urządzeń, takich jak czujniki, czytniki kart i elementy wykonawcze korzystające z łączności sieciowej. Dzięki niewielkim wymiarom i bogatemu wyposażeniu spełnia on wymagania stawiane w typowych zastosowaniach sterowania przez sieć i pozwala łatwo dodać funkcję komunikacji przez Ethernet do gotowych urządzeń i systemów.

Moduł zbudowany jest w oparciu o pracujący z taktowaniem 88 MHz układ T1000 wyposażony jest w port Ethernet 10/100BaseT auto-MDIX i cztery szeregowe porty I/O o przepustowości do 921600 b/s oraz do 17 linii GPIO (wliczając 8 linii przerwań). Moduł ma na pokładzie także do 1024 kB pamięci Flash, 2 kB pamięci EEPROM i zegar czasu rzeczywistego z wejściem zapasowego zasilania oraz sterowaną programowo pętlę PLL. Na płytce znajdują się cztery diody LED określające status urządzenia, dostępne są też dwie linie służące do sterowania diod zewnętrznych.

Moduł może również współpracować z zewnętrznym wyświetlaczem LCD, klawiaturą i brzęczykiem (dzięki programowalnemu wyjściu fali prostokątnej), a w połączeniu z płytką rozszerzającą GA1000 może obsługiwać także łączność Wi-Fi.

Moduł zasilany jest napięciem 3,3 V i pobiera 230 mA oraz wyposażony jest w układ resetujący przy włączeniu zasilania i ewentualnych zanikach napięcia.

EM1206 ma wymiary 33,2 x 18,1 x 5,5 mm, a w połączeniu z modułem RJ203 zajmuje na płytce PCB powierzchnię tylko 34,5 x 19 mm.

Szczegółowe informacje można znaleźć tu.

Dystrybutorem produktów Tibbo w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze