Nowe możliwości realizacji systemów Private Mobile Radio

Nowe możliwości realizacji systemów Private Mobile Radio

Firma CML Microcircuits wprowadziła właśnie aktualizację obrazów funkcyjnych swojego układu FDMA Digital PMR Processor, pozwalającą mu na bezpośrednie połączenie z odbiornikiem z konwersją bezpośrednią, co daje kompletne sprzętowe rozwiązanie realizujące cyfrowe radio PMR z wielodostępem częstotliwościowym.
CMX7131 i CMX7141 to procesory radiowe, przeznaczone do realizacji cyfrowych i analogowych systemów PMR w różnych standardach, pracujących w trybie półdupleksu. Zostały zrealizowane w technologii FirmASIC, opartej o tzw. obrazy funkcyjne, dzięki czemu możliwa jest aktualizacja i poszerzanie ich funkcjonalności. W ostatniej aktualizacji układy zostały wyposażone w możliwość bezpośredniego połączenia i współpracy z odbiornikiem CMX994 w trybach dPMR TS 102 658 1/2/3, ARIB STD-T98, ARIB STD-T102 oraz konwencjonalnego PMR analogowego.
CMX994 to odbiornik z konwersją bezpośrednią w pełni zintegrowany w szerokopasmowym wzmacniaczem niskoszumnym i demodulatorem kwadraturowym, pozwalający na realizację odbiornika RF przy minimalnej liczbie komponentów zewnętrznych.
Połączenie możliwości dwóch układów daje chipset umożliwiający realizację cyfrowych i analogowych systemów FDMA PMR w różnych standardach. Zarówno CMX7131/7141, jak i CMX994 są zasilane napięciem 3,3 V.
O obu opisywanych układach pisano już szczegółowo na stronie dystrybutora: CMX7131/7141, CMX994.
Dystrybutorem produktów CML Microcircuits w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze