Płytka czujnikowa Arduino od FTDI

Płytka czujnikowa Arduino od FTDI 

Firma FTDI opracowała płytkę wyposażoną w przyciski i akcelerometr, przeznaczoną do współpracy z platformą Arduino. Płytka ta, nazwana FT121 Sensor Shield, ma służyć do realizacji interfejsów użytkownika.

FT121 Sensor Shield została zaprojektowana do bezpośredniego podłączania do zestawu Arduino Pro lub Vinculum-II. Mikrokontroler platformy hostującej uzyskuje bezpośredni dostęp do kontrolera USB FT121, który w połączeniu z trójosiowym, liniowym akcelerometrem LIS331DLH firmy ST Microelectronics pozwala implementować kontrolery do gier i interfejsy. Kontroler FT121 konwertuje dane magistrali USB na standard SPI – port SPI kontrolera pracuje jako slave i jest podłączony do portu SPI Arduino Pro, pracującego jako master. Oprócz akcelerometru na wyposażeniu są trzy przyciski oraz dwie diody LED, które można kontrolować za pomocą linii GPIO płytki Arduino.

Zastosowany akcelerometr, którym można sterować przez SPI i I2C pracuje w trzech zakresach pomiarowych do wyboru: +/– 2, 4 i 8 g. Dane są transferowane do płytki Arduino Pro przez SPI.

Płytka może pracować z zasilaniem z USB (na pokładzie jest stabilizator 3.3 V i port USB Mini-B), pobierając przy tym maksymalnie 20 mA. Zakres dopuszczalnej temperatury pracy wynosi od –40 do +85oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć w nocie katalogowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze