Nowe złącza wysokiej mocy APP

Nowe złącza wysokiej mocy APP

Firma Anderson Power Products, specjalizująca się w produkcji złączy wysokiej mocy, poszerzyła swoją ofertę o nowy, 2-pinowy model, nazwany SB Smart. Został on zaprojektowany, by spełniać wymagania baterii zintegrowanych w większych systemach lub wymagających monitoringu i obwodów sterujących i wyposażony w opcjonalny, 16-pinowy moduł zasilająco-sygnałowy oraz nowatorski, selektywny system dopasowywania wtyczki do gniazda.

Dwa podstawowe złącza mocy wykonane są w technologii flat wiping, opracowanej przez APP ponad 60 lat temu. Niskorezystancyjne, pokryte srebrem styki zaciskowe typu crimp and poke są dostępne dla przewodów o przekroju do 50 mm2 (1/0 AWG). Pozwalają one uzyskiwać certyfikację UL nawet do 230 A na styk. Solidna, poliwęglanowa obudowa o palności zgodnej z UL-94-V0 wytrzymuje do 10 tys. cykli łączenia i rozłączania.

Opcjonalny moduł pomocniczy złącza SB Smart może zmieścić do 16 styków niskiej mocy (do 20 A). Używane w nim pozłacane styki zaciskowe (także typu crimp and poke) dostępne są dla przewodów o przekrojach 2,5–0,5 mm2 (12-20 AWG), w trzech różnych długościach, pozwalających na tworzenie sekwencji włączania sygnałów.

Obudowy złączy SB Smart są wyposażone w zintegrowany system dopasowujący, pozwalający na łączenie ze sobą tylko wybranych wtyczek i gniazd. Baterie, ładowarki i systemy po stronie zasilanego urządzenia mogą mieć unikatowe klucze, pozwalające na realizację tylko połączeń ładowarka-bateria i bateria-system, a zabezpieczające np. przez omyłkowym podłączeniem systemu bezpośrednio do ładowarki. Obudowy mają też zintegrowany system identyfikacji kolorystycznej, pozwalający rozróżniać np. urządzenia pracujące z różnymi napięciami.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze