Kieszonkowy monitor aktywności fizycznej firmy Withings wykorzystuje akcelerometr MEMS od Analog Devices

Kieszonkowy monitor aktywności fizycznej firmy Withings wykorzystuje akcelerometr MEMS od Analog Devices

Firma Analog Devices poinformowała, że produkowany przez nią akcelerometr MEMS ADXL362 (pisaliśmy o nim tutaj) znalazł  zastosowanie w wielofunkcyjnym urządzeniu do śledzenia aktywności fizycznej Pulse firmy Withings. Pulse to kieszonkowe urządzenie pomagające śledzić stan zdrowia i sprawność użytkownika. Pozwala on na monitorowanie różnych parametrów, jak liczba wykonanych kroków, przebyta odległość, liczba spalonych kalorii, a także na pomiar tętna i ocenę jakości snu.

 

Firma Withings do swojego produktu potrzebowała układu wyróżniającego się niskim zużyciem mocy – niezbędnym, aby użytkownik mógł swobodnie korzystać z urządzenia bez konieczności wymiany baterii przez długi czas. Układ ADXL362 spełnia to wymaganie jako akcelerometr MEMS o najmniejszym na rynku poborze energii.

Trójosiowy, cyfrowy akcelerometr MEMS ADXL362 pobiera mniej, niż 2 µA prądu przy częstotliwości próbkowania 100 Hz i jedynie 270 nA w trybie niskiej szybkości. Jest to niemal rząd wielkości mniej, niż typowe akcelerometry MEMS. Układ dysponuje ponadto mechanizmem rozpoznającym różne rodzaje ruchu – pozwala to na uniknięcie niepotrzebnego uruchomienia systemu i wydłuża czas pracy na baterii.

Ceny akcelerometru ADXL362 zaczynają się od 3,97 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 sztuk.

O autorze