Agilent Technologies ogłasza nazwę nowej wydzielonej firmy przejmującej oddział pomiarów elektronicznych

Agilent Technologies ogłosił nazwę nowej firmy z sektora pomiarów elektronicznych, której wydzielenie z dotychczasowej struktury zaplanowano na początek listopada 2014. Będzie to Keysight Technologies.

Słowo Keysight ma wyrażać możliwość oglądania rzeczy niedostępnych dla innych, poprzez zaoferowanie kluczowych udoskonaleń na stale zmieniającym się rynku technologii pomiarowych. Przyjęte motto, “unlocking measurement insights for 75 years,” upamiętnia powstanie w 1939 roku firmy Hewlett-Packard, od której wywodzi się Keysight.

„Keysight przejmuje bogate dziedzictwo pochodzące w prostej linii zarówno od standardów integracji i innowacji wprowadzonych jeszcze przez Hewlett-Packard, jak też z bieżących opracowań sektora pomiarowego Agilent” powiedział Ron Nersesian, prezes i dyrektor generalny Keysight.

Przyjęta nazwa dobrze odzwierciedla działania naszej organizacji, które można określić mianem innowacyjnych, wnikliwych i wybiegających w przyszłość” powiedział Nersesian i dodał, „Firma Keysight została zbudowana na fundamentach datowanych jeszcze na czas powstania Doliny Krzemowej. Czujemy się więc zobowiązani do zbudowania dla naszych klientów nowych fundamentów – dostarczając rozwiązania pozwalające im na opracowywanie nowych generacji technologii.

Działalność Keysight będzie się koncentrowała wyłącznie na pomiarach elektronicznych i obsłudze klientów korzystających z aparatury testowej i pomiarowej. Obecny oddział pomiarów elektronicznych firmy Agilent jest czołowym światowym dostawcą aparatury testowej i pomiarowej, utrzymującym pozycję lidera w segmentach bezprzewodowej transmisji danych, lotnictwa i przemysłu obronnego oraz przemysłowym, komputerowym i półprzewodnikowym. Nowa firma przejmie całe obecne portfolio produktów Agilent z zakresu pomiarów elektronicznych wraz z największym obecnie w przemyśle pomiarowym działem sprzedaży i wsparcia.

Przewiduje się, że proces transformacji zostanie sfinalizowany na początku listopada 2014 roku. Keysight stanie się samodzielną firmą z siedzibą w Santa Rosa w Kalifornii, zatrudniającą 9500 pracowników w 30 krajach.

Firma Keysight Technologies będzie obecna na giełdzie NASDAQ pod symbolem KEYS. Adres jej strony internetowej to www.keysight.com.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

 

 

O autorze