Firma Conrad otwiera nową strefę EPA, zapewniającą właściwe, bezpieczne warunki przechowywania komponentów

Firma Conrad otwiera nową strefę EPA, zapewniającą właściwe,

Firma Conrad ogłosiła otwarcie nowego obszaru zabezpieczonego przed elektrycznością statyczną (EPA) w swoim głównym magazynie i centrum dystrybucyjnym w Wernberg, w Niemczech. Certyfikowanie nowego obszaru EPA oraz zapewnienie pełnego zakresu odpowiedniej obsługi związanej z produktami czułymi na wyładowania elektrostatyczne zgodnie z normą DIN EN 61340-5-1 stanowi pierwszy tego typu przykład w sektorze dystrybucji komponentów.

Strefa EPA firmy Conrad może pomieścić do 10 000 linii produktowych. Została ona przetestowana przez TÜV NORD CERT, jednego z wiodących globalnych dostawców usług technicznych, i zapewnia 100% zgodności z wymaganiami w zakresie urządzeń czułych na wyładowania elektrostatyczne. Uruchomienie strefy bezpiecznej obsługi oznacza, że firma Conrad może zapewnić najwyższe standardy jakości, a także właściwie przechowywanie i prawidłowe postępowanie ze wszystkimi komponentami czułymi na wyładowania elektrostatyczne, które dostarczane są klientom z branży inżynierii projektowej na całym świecie.

Ustanowienie obszaru EPA jest najnowszą inicjatywą w ramach programu firmy Conrad zakładającego wdrażanie innowacyjnych usług idealnie dopełniających szybko rozbudowujący się asortyment produktów spełniających potrzeby klientów B2B w zakresie badań, rozbudowy, prototypowania, a także konserwacji, naprawy i remontów.

O autorze