Zestaw demonstracyjny do systemów PMR

Firma CML Microcircuits wprowadziła na rynek zestaw demonstracyjny DE9944, umożliwiający łatwe prototypowanie wąskopasmowych systemów Private Mobile Radio pracujących z wielodostępem FDMA. Pozwala on realizować kompletną funkcjonalność transceivera RF oraz przetwarzanie w paśmie podstawowym, zarówno dla cyfrowych, jak i analogowych systemów PMR.

Płytka jest oparta o procesor sygnałów radiowych PMR CMX7141, o którym już pisaliśmy, i wyposażona w vocoder RALCWI model CMX618, vocoder TWELP model CMX7262 i odbiornik z konwersją bezpośrednią CMX994. Demonstrator ma też klawiaturę, mikrofon, głośnik i wyświetlacz LCD (2 x 16 znaków), pozwalające testować łączność bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Płytka może też pracować pod kontrolą komputera, podłączanego przez USB, sterowana poprzez specjalne oprogramowanie z interfejsem graficznym oraz przez zdefiniowany przez użytkownika interfejs hosta.

DE9944 ma na pokładzie procesor sterujący z rdzeniem ARM Cortex-M3, obsługujący inicjalizację zestawu i wgrywanie obrazów funkcji do układów CMX7141 i CMX7262, a po starcie systemu implementujący funkcjonalność prostego radia. Oprócz tego wyposażona jest w pętlę PLL i oscylator VCO, pracujące w paśmie 444-450 MHz i zasilające sygnałem układ CMX994 oraz filtr harmonicznych, przełącznik Rx/Tx i wzmacniacz mocy 1 W, a także wyjście i wejście audio ze złączem jack. Całość można zasilać z zewnętrznego źródła 4.5 V lub trzech baterii AA. Wszystkie wykorzystane układy można wyłączać, co umożliwia pracę w trybie standby. Przy pracy w trybie cyfrowym, zestaw jest zgodny ze standardem ETSI EN 301 166 (6.25kHz), a w trybie analogowym – ze standardami TIA-603-D/EN 300 086 (12.5 kHz).

Szczegółowe informacje tutaj.

Dystrybutorem produktów CML Microcircuits w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze