Webinarium dotyczące praktycznej realizacji bezprzewodowego zasilania

Możliwość bezprzewodowego zasilania urządzeń stała się faktem, podobnie jak bezkontaktowe ładowanie baterii zrealizowane w milionach istniejących telefonów komórkowych. Jednak technologia ta wciąż znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i nie została zaadaptowana w nowych rozwiązaniach, takich jak elektronika ubieralna (wearable devices), czy urządzenia przemysłowe lub medyczne.

Firma Texas Instruments za pośrednictwem portalu element14 zorganizuje webinarium dotyczące praktycznej realizacji bezprzewodowego zasilania. W czasie seminarium internetowego zostaną omówione podstawy działania tej technologii, a także porównane trzy popularne standardy obecne na rynku: WPC, PMA oraz A4WP. Istotnymi zagadnieniami w takich systemach są wydajność mocowa, sprawność, czy temperatura pracy. Wszystkie te kwestie zostaną omówione wraz z podstawowymi wskazówkami, które pomogą rozpocząć projektowanie systemów z zasilaniem bezprzewodowym.

Seminarium internetowe poprowadzi Upal Sengupta, kierownik działu firmy Texas Instruments odpowiedzialnego za rozwiązania dotyczące zasilania i wykorzystania baterii. Webinarium odbędzie się w dwóch terminach 19 lutego i 20 lutego.

O autorze