Transceivery IQRF w ofercie Soyter

Oznaczany symbolem TR transceiver to niewielki, samodzielny, inteligentny moduł, obejmujący wszystkie układy niezbędne do realizacji bezprzewodowej łączności radiowej w systemie IQRF. Jest to elementarny blok komunikacyjny, stanowiący też podstawę konstrukcji bardziej zaawansowanych urządzeń, takich jak routery i bramy sieciowe do systemu. Użytkownicy mogą wybierać spośród dziewięciu różnych modeli.

Transceivery IQRF są dwukierunkowe i pracują w nielicencjonowanych pasmach 868 i 916 MHz, z możliwością obsługi do 189 kanałów i maksymalną przepływnością 86.2 kb/s. Bardzo ważnym parametrem jest dla tego typu układów zużycie prądu, które wynosi 380 nA w stanie uśpienia, od 25 uA do 12 mA w czasie odbioru (zależnie od trybu) i od 14 do 24 mA w czasie nadawania. Zarówno bitrate, jak i liczbę kanałów i moc wyjściową (do 3.5 mW) można konfigurować programowo.

Wszystkie modele zbudowane są w oparciu o mikrokontroler PIC16LF1938, wyjątek stanowią 52B i 53B, których sercem jest model PIC16F886. Na mikrokontrolerach pracuje system operacyjny, pozwalający na obsługę sieci MESH. Układy wyposażone są w interfejsy SPI, UART oraz I2C, a także do 3 wejść przetworników A/C i do 12 wyprowadzeń I/O. Wśród opcjonalnego wyposażenia można znaleźć czujnik temperatury, dodatkową pamięć EEPROM, 3-woltowy stabilizator napięcia oraz diody LED.

Transceivery IQRF są dostępne w wersji ze zintegrowaną anteną PCB, ze złączem U.FL oraz z wolnym padem służącym do przylutowania własnej anteny lub złącza. Zamknięte są w obudowach SMD o wymiarach 20.2 x 14.9 mm oraz SIM o wymiarach 25.0 x 14.9 mm.

Porównanie parametrów wszystkich dziewięciu modeli transceiverów serii TR jest dostępne tu, natomiast wszelkie inne szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze