Microchip na targach Embedded World 2014

Firma Microchip zapowiedziała swoją obecność na odbywających się w ostatnim tygodniu lutego w mieście Norymberga targach Embedded World 2014. Producent w tym roku skupi się głównie na prezentowaniu rozwiązań z zakresu interfejsów użytkownika i transmisji danych. Na stoisku firmy będzie można poprzez pokazy zapoznać się między innymi z technologiami GestIC i mTouch. Ponadto prezentowane będą rozwiązania przeznaczone do wyświetlania grafiki, komunikacji USB oraz z wykorzystaniem stosu TCP/IP.

Ponadto Microchip podczas targów będzie również demonstrował rozwiązania dla systemów motoryzacyjnych: Automotive USB, sieciowego protokołu komunikacyjnego MOST50, oświetlenia oraz interfejsu OptoLyzer MOCCA. Nie zabraknie też licznych rozwiązań dla systemów sterowania silnikiem i zarządzania zasilaniem. Przykładowo osoby wizytujące targi będą mogły zapoznać się z układem MCP19111, który łączy w sobie analogowy kontroler zasilania z mikrokontrolerem.

Mikrokontrolery to ostatnia z grup produktów prezentowanych przez firmę Microchip. Nowościami pokazywanymi podczas targów Embedded World 2014 będą: seria mikrokontrolerów PIC32MZ oraz framework MPLAB Harmony.

Microchip na targach Embedded World 2014: hala 1, stoisko 508.

O autorze