Przenośne zasilacze do elektroniki konsumenckiej firmy Apacer

Firma Apacer poszerza swoją ofertę w zakresie produktów konsumenckich o nowe modele tzw. Power Banków, czyli przenośnych akumulatorów pozwalających na ładowanie smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdek.

Model B123 ma na wyposażeniu baterię litową o pojemności 7800 mAh, pozwalającą wg testów producenta na 3.5-krotne naładowanie smartfona. Model B124 jest natomiast wyposażony w baterię o pojemności 11000 mAh, co ma wystarczać na pięć ładowań. Stan akumulatora oraz status ładowania można sprawdzić za pomocą diody LED, a urządzenie ma też wbudowaną latarkę, stanowiącą praktyczny dodatek do jego podstawowej funkcji. Oba modele mają dwa wyjścia USB, co umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie.

Nie są to pierwsze urządzenia tego typu w ofercie firmy Apacer. Starsze modele B110 i B120 cechowały się pojemnościami odpowiednio: 4400 mAh i 6600 mAh.

Tym razem jednak, oprócz zwiększenia pojemności, producent przywiązał też większą wagę do strony wizualnej, zamykając nowe modele w estetycznych obudowach. Oba są dostępne w wersji brązowej oraz purpurowej i opatrzone eleganckim, srebrnym logo Apacer.

Na rynku sporo jest już przenośnych akumulatorów tego typu, firma próbuje się więc wyróżnić, zwracając uwagę na kwestie bezpieczeństwa i certyfikacji. Jej nowe Power Banki mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, nadprądowe, przeciwzwarciowe i przeciw nadmiernemu obciążeniu oraz uzyskały certyfikaty CE, FCC i UN38.3.

Dystrybutorem produktów Apacer w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze