Ulepszenia czujników ciśnienia Panasonic

Firma Panasonic wprowadziła szereg usprawnień do swoich cyfrowych czujników ciśnienia serii DP-100. Obejmują one poprawioną czytelność wyświetlacza, możliwość transmisji sygnałów analogowych na duże dystanse, zmniejszone zużycie energii oraz nowe zabezpieczenia układu zasilania.

DP-100 to seria przemysłowych czujników ciśnienia wyposażonych w zaawansowany trójkolorowy wyświetlacz segmentowy, pozwalający na równoległą pracę na kilku przełączanych ekranach i wyświetlanie komunikatów słownych. Czujniki pozwalają na szybką konfigurację w trzech trybach szczegółowości, mają wbudowane zestawy ustawień domyślnych pozwalających na wykonanie pomiarów od razu, a także pozwalają na kopiowanie konfiguracji między urządzeniami, co znacznie skraca czas ich obsługi.

Te proste w obsłudze, ale zaawansowane technicznie urządzenia uległy teraz kilku modyfikacjom, które dodatkowo poprawiają wygodę i koszty ich użytkowania oraz bezpieczeństwo pracy.

Po pierwsze, dzięki ulepszeniom wyświetlacza poszerzony został kąt patrzenia i poprawiona czytelność oraz zakres możliwych do wyświetlenia wartości.

Po drugie, przeprojektowanie elektroniki spowodowało, że nowa wersja czujnika DP-100 podczas normalnej pracy zużywa o 14% mniej energii. Co więcej, w trybie ECO/FULL, w którym następuje całkowite wyłączenie wyświetlacza, w stosunku do normalnej pracy oszczędzane jest 50% energii, natomiast w trybie ECO/STD, w którym ekran jest częściowo wygaszony zużycie spada o 30%.

Trzecia poprawka polega na tym, że w modelach wielofunkcyjnych oprócz dostępnego wcześniej sygnału wyjściowego w postaci napięciowej, możliwe jest teraz też wykorzystywanie sygnału prądowego, co oznacza możliwość transmisji analogowych sygnałów wyjściowych na duże dystanse. Ostatnią nowością natomiast jest układ ochrony przed odwrotną polaryzacją tranzystora wyjściowego, który chroni przed uszkodzeniami wynikającymi z błędnego okablowania urządzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące czujników DP-100 można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Panasonic w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze