Farnell element14 na targach Embedded World 2014

Podczas targów Embedded World 2014 Farnell element14 wspólnie z partnerami technologicznymi, w tym Freescale, Atmel, Texas Instruments, NXP i STMicroelectronics, zaprezentuje najnowsze technologie oraz produkty. W czasie targów odbędą się również prezentacje i pokazy na żywo – wszystkie związane z IoT (Internet of Things).

Na stoisku Farnell element14 zostanie zaprezentowana nowa jednopłytkowa platforma open source o nazwie Revolutionizing the Internet of Things (RIoT), zbudowana w oparciu o procesor i.MX 6Solo firmy Freescale. 

Za pomocą płytki rozszerzenia EXPLORE NFC, która jest wynikiem współpracy Farnell element14 i NXP, inżynierom zaprezentowany zostanie łatwy sposób na zaimplementowanie technologii NFC (Near Field Communication) we własnej aplikacji. 

W obszarze aplikacji interfejsu człowiek-maszyna (HMI – Human Machine Interface) zostanie zademonstrowana nowa płytka rozszerzenia HapTouch BoosterPack, która ma postać kontrolera gier. Na stoisku zaprezentowane zostaną również zestawy ewaluacyjne od Microchipa, Raspberry Pi, Analog Devices i FTDI.

Na stanowisku Farnell element14 zaprezentuje się również firma CadSoft, której przedstawiciele opowiedzą więcej na temat wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do projektowania płytek PCB CadSoft EAGLE i nowej współpracy z firmą Eurocircuits.

Podczas targów Embedded World 2014 zostaną również ogłoszone wyniki konkursu przeprowadzonego przez społeczność element14. Zadaniem uczestników było zbudowanie urządzeń podnoszących komfort użytkowania domu, biura i/lub samochodu z użyciem zestawu Cypress PSoC 4 Pioneer Kit.

Farnell element14 na targach Embedded World 2014: hala 5, stoisko 249.

O autorze