Nowe narzędzie dla środowiska TIDE

Firma Tibbo wprowadziła pomocną poprawkę do swojego środowiska projektowego TIDE. Chodzi o ulepszone narzędzie służące do wyszukiwania i obsługi wielu urządzeń sieciowych podłączonych do komputera, nazwane Device Explorer.

TIDE to środowisko programistyczne służące od rozwoju aplikacji dla urządzeń sieciowych firmy Tibbo, wyposażone w zaawansowany debuger i wygodny interfejs użytkownika. Praca z urządzeniami Tibbo odbywa się w nim poprzez sieć, a jak przyznaje sam producent, dotychczas wbudowany w TIDE Device Explorer nie radził sobie zbyt dobrze z obsługą kilku interfejsów sieciowych, takich jak: Ethernet, Wi-Fi i interfejsy wirtualne na raz. Nacisk był położony na użycie interfejsu domyślnego, a który z dostępnych interfejsów był uznawany za domyślny, zależało od samego narzędzia. Skutkowało to dziwną sytuacją, w której dane urządzenie podłączone do komputera było widoczne w oknie Explorera, ale nie można się było z nim komunikować, czyli dokonywać debugowania, aktualizacji oprogramowania, zmieniać numeru MAC czy nawet restartować.

Nowa wersja Device Explorera przy próbie komunikacji z urządzeniem iteruje przez wszystkie dostępne interfejsy. Dzieje się tak dla każdej z dostępnych komend Explorera oraz debugera. Daje to znaczną poprawę elastyczności, umożliwiając np. połączenie z urządzeniem przez Ethernet, a następnie odpięcie kabla i nawiązanie łączności przez Wi-Fi bez straty możliwości komunikacji.

Co ciekawe, opisywane usprawnienie zostało przez Tibbo wprowadzone dzięki sugestii jednego z użytkowników TIDE, Stuarta Berkuna, któremu firma dziękuje na swojej stronie.

O środowisku TIDE w wersji 3 są już informacje na stronie firmy Soyter, a więcej szczegółowych informacji można uzyskać u producenta.

Dystrybutorem produktów Tibbo w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze