Targi AUTOMATICON 2014 – Contrans TI zaprasza na seminaria

W dniach 25–28 marca 2014 r. odbędą się w Warszawie targi AUTOMATICON 2014. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziała między innymi firma Contrans TI, która już teraz zaprasza na seminaria poświęcone nowościom ze swojej oferty produktowej. Firma skupi się na wysokonapięciowych kondensatorach elektrolitycznych i aplikacjach przetwarzania energii, jak też najnowszych rozwiązaniach układów zasilania diod LED. Blok seminariów rozpocznie się 27 marca o godz. 12.00.

Contrans TI zaprasza także do odwiedzenia swojego stoiska M-12, gdzie prezentowane będą podzespoły półprzewodnikowe i pasywne do aplikacji przetwarzania energii, oświetlenia LED i automatyki.

12.00–12.45 „Wysokonapięciowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi AIC – parametry i dobór do aplikacji” –  Krzysztof Kardach, CONTRANS TI

Współczesne rozwiązania cyfrowych układów zasilania i sterowania wymagają, by stosowane w nich kondensatory zdolne były  do przenoszenia znacznych prądów przy jednoczesnym zapewnieniu minimalnych strat własnych. Optymalna kombinacja małej upływności, wysokiej odporności na przebicie, niskiej impedancji pasożytniczej i zdolności do pracy w wysokiej temperaturze to klucz do uzyskania najwyższych sprawności energetycznych. Aplikacje tego typu niosą ze sobą również specyficzne wymagania dla trwałości, powtarzalności parametrów oraz metodyki doboru elementów. Podczas seminarium problemy te będą dyskutowane w oparciu o ofertę i parametry kondensatorów elektrolitycznych firmy Hitachi AIC.

 

13.00–13.45 „Przegląd rozwiązań zasilania diod LED w ofercie firmy Supertex” – Mariusz Kaczor, Krzysztof Kardach, CONTRANS TI

Uniwersalność diod LED pozwala stosować je w szerokim spektrum aplikacji. Każde z zastosowań może mieć odmienne wymagania dla układu zasilającego w kwestii sprawności energetycznej, stopnia skomplikowania, izolacji galwanicznej czy wymiarów. Sposób zasilania diod LED, wymagający kontroli natężenia prądu, odróżnia zasilacze LED od znakomitej większości podobnych aplikacji. Różnica ta w wielu przypadkach pozwala sięgać po rozwiązania układowe niestosowane w układach zasilania, gdzie kontrolowane jest napięcie. Ponadto duża elastyczność konfiguracji i łatwość budowy półprzewodnikowego źródła światła z wielu mniejszych elementów przyczyniają się do tego, że rozwiązania zasilaczy LED niejednokrotnie zaskakują nietypową ale świetnie dopasowaną do potrzeb architekturą. Seminarium posłuży omówieniu przykładów architektury zasilaczy diod LED średniej i dużej mocy do zastosowań oświetleniowych i sygnalizacyjnych.

O autorze