Narzędzie programowe firmy Agilent przyspiesza testowanie w laboratoryjnych systemach pomiarowych

Firma Agilent Technologies Inc. zaprezentowała intuicyjną, łatwą w obsłudze aplikację BenchVue do akwizycji danych i nadzorowania systemów pomiarowych bez potrzeby programowania. Jest to aplikacja darmowa, ułatwiająca podgląd, rejestrację oraz eksport danych i widoków ekranu, mogąca w dużym stopniu ułatwić pracę inżynierów i techników zajmującym się projektowaniem i walidacją systemów.

“Użytkownicy urządzeń laboratoryjnych poszukują prostszych i szybszych metod przeprowadzania najczęściej wykonywanych zadań pomiarowych” powiedział Rod Unverrich, starszy menadżer działu oprogramowania w Agilent. “BenchVue ułatwia to dzięki prostym operacjom point-and-click i rejestracji danych, bez potrzeby programowania. Zintegrowane biblioteki pozwalają skrócić czas konfiguracji, zapewniając szybki dostęp do instrukcji obsługi, zestawów odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) i filmów instruktażowych.”

BenchVue usprawnia sposób interakcji użytkowników z poszczególnymi przyrządami i z całym systemem pomiarowym. Dostępne aplikacje mobilne pozwalają ponadto monitorować i nadzorować testy długoterminowe z dowolnej lokalizacji. Do najważniejszych funkcjonalności BenchVue należy:

  • rejestracja danych i wyświetlanie przebiegów czasowych z multimetrów i zasilaczy;
  • podgląd zawartości ekranu wraz z adnotacjami i przebiegami z oscyloskopów i analizatorów widma;
  • wybór rodzaju przebiegu i jego parametrów w generatorach funkcyjnych;
  • możliwość kontroli i dzielenia danych pomiędzy różnymi rodzinami przyrządów, w tym również możliwość przenoszenia przebiegów techniką drag and drop pomiędzy oscyloskopem i generatorem funkcyjnym;
  • brak konieczności programowania i instalacji sterowników przyrządów.

Nowe oprogramowanie Agilent BenchVue dla komputerów PC jest już dostępne. Można je pobrać nieodpłatnie ze strony.

Dystrybutorem produktów Agilent Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze